Haber Öğesi Hungersite: Dünyadaki Açlıkla Mücadeleye Oturduğunuz Yerden Destek Olun!
(Kategori: Hipogonadizm)
Gönderen Sustanon
07.02.2015 saat: 16:59Merhabalar,

Bağlantı adresi, dünyada açlıkla oturduğunuz yerden mücadele edebilmenize olanak sağlayan bir site. Sitede “click here” yazan yere tıkladığınızda sitenin sponsorları tarafından afrikada açlık çeken bir kişiye bir öğün yemek kazandırmış oluyorsunuz. (günde bir tık hakkınız var.) Yani bizim gibi bütün gün bilgisayar başında olan biri için çok basit bir eylem. Alt tarafı 3-4 kere tıklıyoruz, ama dünyanın öbür ucunda birisine yardım etmiş oluyorsunuz.

Teknik olarak site google ads mantığıyla çalışıyor, yaptığınız tık sayılıyor ve kontrol ediliyor. Sitede daha pek çok link var, aklınıza geldikçe tüm linklere tıklayın, her linkten siteye kazanç veriyorsunuz. Fakat yine teknik olarak, tıkladıktan sonra sayfaları hemen kapatmayın, bekleyin 1-2 dakika pencereler açık kalsın. Bu sayede yazılım tarafından sayfadan hemen çıkmadığınız, sitede vakit geçirdiğiniz varsayılacak. Ve de tıklamanız kesin geçerli sayılacak. “click here” yazan yerde tıklamanızın geçersiz sayılma ihtimali yok ama diğer yerlerde var.

Ben siteyi 10 yıldır takip ediyorum, aklıma geldikçe tıklarım. Yeni açılmış bir organizasyon değil. İyi etkinlikleri var.

Şimdi bu siteyi ahlaki açıdan “tehlikeli” “etik dışı” bulan olabilir. Sonuçta “sponsorlar madem destek olacaklar, niye doğrudan destek olmuyorlar da insanların tıklatıyorlar” diyenler olabilir ki bir bakıma haklılar da. Ama pratikte baktığımızda, elimizde 2 seçenek var. Ya tıklıcaksınız, ya da tıklamayacaksınız. tıklarsanız afrikada aç bir insanın karnı doyacak, tıklamazsanız aç kalacak. Elimizdeki seçenekler bunlar. O yüzden tıklamanızı rica ederim.

Unutmayın afrikada yiyecek ve su gerçekten sıkıntı. Su bulamadığı için hayvan sidiği içenler var. Yaptğınız gerçekten önemli!

P.S.: Üşenirsiniz bilirim ama “vaktim var ve üşenmem ben” diyen çıkabilir diye son bir not ekleyim: Daha fazla yardım etmek isteyen olursa, siteyi iyice okuyun, daha fazla nasıl yardım edebileceğinize dair pek çok bilgi var. (t-shirt fln alımından afrikaya gidip gönüllü çalışmaya kadar)


Haberin kaynağı : Hipogonadizm
( http://hipogonadizm.com/news.php?extend.101 )