Forumlar
Hipogonadizm :: Forumlar :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm Konulari :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
[anket] Testise Bağlı Üretim Bozukluğu Yaşayanlar
Sayfaya git  1 2 3 4 5
Moderatörler: Sustanon, supermen, Emka, engineer
Yazar Mesaj
tururomans
11.09.2013 saat: 12:51
Kayıtlı Üye #482

Teşekkür etti 25 zaman içinde 22 gönderi
Tedaviniz ne kadar sürede sonuç verdi?
3 Ay

6 Ay

1 Yıl

Halen Devam Ediyor.

Ben ve benim gibi arkadaşlarda (testise bağlı üretim bozukluğu) bu sitede sıkça cevap arıyor. Umarım bu başlık altında daha sağlıklı soru ve görüşlerimizi paylaşabiliriz.
En Üst
tururomans
12.09.2013 saat: 10:38
Kayıtlı Üye #482

1-İnhibin B değerimi bugün aldım ve 5 in altında olduğu yazıyor. İnhibin B değeri 5 in altında olupda sperm çıkışı olan var mı aramızda?

2-İnhibin B değerini artırmanın bir yolu varmıdır veya tedavisi?

[ Düzenlendi 12.09.2013 saat: 10:39 ]
En Üst
tururomans
13.09.2013 saat: 20:22
Kayıtlı Üye #482

Mağdur olan herkes tedavisi konusunda bilinçli, biraz araştırdığım kadarıyla özellikle Türkiye' de bu konu çok detaylı olarak hastalar tarafından araştırılıp okunuyor. Neredeyse tıp fakultesi hazırlık sınıfı öğrencisi kadar bilgi ediniyoruz dersek fazla abartmış olur muyuz bilmiyorum. Çünkü özellikle geleneklerine bağlı Türk erkeği için üreme çok önemli bir konu ve herkes bu sıkıntısını anlayabildiği yere kadar okuyor, araştırıyor, çare arıyor. Bir yerde de yollar kesişiyor, burada olduğu gibi.. Üç aşağı beş yukarı ben de 1 senelik süreçte insanların tecrübelerinden gördüğüm kadarıyla kendime bir tedavi yolu seçtim. Sizlerle paylaşmak istiyorum.

Tedavi Öncesi Tahlil Sonucum;
Hastalığım: Testis Kaynaklı Azosperm
Nedeni: Testis İndirme Ameliyatından Kaynaklı olduğu düşünülüyor.
Sperm Tahlil Sonucu: 0 (ilk testte 5 immotil sperm)
İmmatür Germ Hücre Sayısı: 550 bin
FSH:32,43
LH:12,70
Testosteron: 3,4
İnhibin B: <5

Tedavi Sürecim;

- Haftada 2 gün Pregnyl 5000
- Sabah, öğlen ve akşam bitkisel destek hapı
- Haftada 3 gün fitness Lütfen okuyun bence çok önemli: Bağlantı (Ben sporun bir çok şeyi etkilediğini düşünüyorum testosteron başta olmak üzere..)
- Cips, çikolata v.b yiyecekler iptal (özellikle Unilever! ürünleri).
- Direkt şeker kullanımı iptal. Lütfen izleyin Bağlantı
- Kola ve benzeri şekerli ve asitli içecekler iptal.
- Beyaz ekmek yok, kepek ekmeği var.

2,5 ay sonraki durmu tekrar paylaşacağım.Saygılar.

[ Düzenlendi 13.09.2013 saat: 20:23 ]
En Üst
1 Üye tururomans (-a-e-ya-ye) teşekkür etti. Teşekkür edenler: :
 demircizade (Tarih: 11.01.2015)
CocukOlacak
13.09.2013 saat: 22:11
Kayıtlı Üye #112

Teşekkür etti 28 zaman içinde 22 gönderi
Pregynl ile Birlikte Ağır Spor Önerilmiyor.
En Üst
FSH
14.09.2013 saat: 08:42
Kayıtlı Üye #254

Teşekkür etti 162 zaman içinde 59 gönderi
Haftada 3 gün yapılan sporun ağırlığı olmaz, standarttır 1 gün antreman bir gün dinlenme.. Her halukarda spor yapın, 6 ay sonra vücudunuza aşık olmazsanız gelin beni azarlayın..

tururomans ; bu arada programın harika dostum..
En Üst
tururomans
14.09.2013 saat: 09:46
Kayıtlı Üye #482

Teşekkürler FSH, mümkün olduğunca uymaya çalışacağım programa. Bağlantı bu linkteki yazıyı okudunuz mu bilmiyorum ama bana çok mantıklı geldi. Özellikle benimde karın ve bel bölgesinde yağlanma var aşırı değil ama yinede belli oluyor. Ayrıca spor gerçekten insanı iyi hissettiriyor.
En Üst
supermen
14.09.2013 saat: 12:56

Kayıtlı Üye #5

Teşekkür etti 135 zaman içinde 106 gönderi
Arkadaşlar burdaki insanların hormonal problemleri var...Bu durumda normal insanlar için yapılmış değerlendirmeler çok anlam ifade etmez siz testosteron değerinizi normalin üstüne çekemediğiniz müddetçe istediğiniz kadar spor yapın birşey değişmez...Spor tabiki faydalıdır sağlıktır ama bunun ayrımı iyi yapılmalı hatta ilaç alırken kaptırıp kaslanmayla birlikte sporun dozunu kaçırırsanız bu tedavinize zarar verebilir...

İnhibin üretimin beyne geri bildirimidir...5 den az olması üretim olmadığının yani teseye şu aşamada gerek olmadığının en büyük göstergesidir...Bu ve diğer kan değerleri değişkendir tedavi sonrası değişmesi olasıdır...

Bu tip tedavilerle birlikte dengeli ve doğal beslenmeye, sigara kullanmamaya ,mümkün olduğunca karaciğeri ve böbrekleri yoracak ekstra etkenlere dikkat etmek gerekir...
En Üst
tururomans
14.09.2013 saat: 13:23
Kayıtlı Üye #482

Süpermen yorum için teşekkür ederim. Bir noktada farklı düşündüğüm bir şey var. Ben mesai içerisinde hep bilgisayar başındayım mesela, spor burada benim gibiler için bir telafi olabilir diye düşünüyorum. Hareketsizliğin zararı üretim bozukluğuna yol açtığı söyleniyor. Diğer taraftan o linki paylaşmamdaki amaç sadece testosteron ı artıralım değildi aslında, tıbbın (doktorların) açıklayamadığı bazı noktalar var örneğin "her şey normal neden üretim yok bilmiyoruz" gibi mesela.. spor belki bazı noktalarda bir şeyleri etkiliyor, tetikliyor olabilir.. Tabii ki son noktada Allah'ın taktirinde oluyor her şey, bizde her şeyi denemeye çalışıyoruz elimizden geldiği kadarıyla.. (‎"Biz her insanın kaderini ; kendi çabasına bağlı kıldık..."İsra 13)

İnşallah tedavi sürecinde inhibin de değişiklikler olur.

Ben sigara ve alkol zaten kullanmıyorum ama özellikle etiketinde amacını aşan kimyasallar kullanılan yiyeceklerin çok ciddi insan sağlığını etkilediği biliyoruz. Karatay ın tespitini çok doğru buluyorum. Çok eskiden okduğum bazı şeylerde insanları kısırlaştıran bazı etken maddelerin yiyeceklerde kullanıldığı yazıyordu. Unileveler, Coca C. ürünlerinden özellikle uzak durulması gerektiğini düşünüyorum.

[ Düzenlendi 14.09.2013 saat: 17:30 ]
En Üst
supermen
14.09.2013 saat: 15:34

Kayıtlı Üye #5

Teşekkür etti 135 zaman içinde 106 gönderi
yiyecekler için marka yerine; hazır yiyeceklerden uzak durup ev tipi beslenmeye dikkat edilmesi yeterli olacaktır...

Sporda önemli olan şu salonda spor yapmak yerine yürümek,imkan varsa yüzmek bence tercih edilmeli..Ağırlık çalışmak ve benzerleri bizim tedavilerde fayda yerine zarar verir buda benim ve doktorların görüşü...Tanıdığım tüm bu tip spor yapan arkadaşlarım hepsi ağır sakatlık geçirdiler ve eski hallerinden daha kötü durumdalar...

En Üst
mustaac
14.09.2013 saat: 19:35
mustaac
Kayıtlı Üye #454

Teşekkür etti 9 zaman içinde 9 gönderi
Tuncay hocam ağırlık calısma degilde fitness agırlılıklı bir program iyi olabilir görüsündeyim. Tedaviye baslayınca sporu bıraktım. Abur cuburu kesmeme yedigime özen göstermeme ragmen gobek bölgem yaglandı tekrar. Spora tekrar baslayacagım o yüzden. Ancak fitness agırlıklı baslamayı düsünüyorum.
En Üst
Sayfaya git  1 2 3 4 5  

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF