Forumlar
Hipogonadizm :: Forumlar :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm Konulari :: İlaçlar
 
<< Önceki konu | Sonraki konu >>
Sustanon prospektus
Sayfaya git  1 2
Moderatörler: Sustanon, supermen, Emka, engineer
Yazar Mesaj
Sustanon
01.07.2013 saat: 18:54
Sustanon

Kayıtlı Üye #1
Kayıt tarihi: 30.07.2012 saat: 14:38

Konum: istanbul
Mesaj sayısı: 1108
Teşekkür etti 559 zaman içinde 299 gönderi
İlaç Etken Maddesi: Testosteron dekanoat
Testosteron fenilpropiyonat
Testosteron izokaproat
Testosteron propiyonat
İlaç Marka İsmi: Sustanon Ampul
Sustanon (Enjeksiyonluk Testosteron) Nedir?

Testosteron erkek testislerinde üretilen bir erkeklik hormonudur. Testosteron ufak miktarlarda kadın yumurtalıklarında ve böbreküstü bezlerinde de üretilir.

Testosteron erkeklerde testosteron eksikliğinin sebep olduğu, gecikmiş ergenlik, iktidarsızlık veya diğer hormonal dengesizlikler gibi, farklı hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Testosteron ayrıca kadınlarda vücudun diğer bölümlerine de yayılmış meme kanserinin tedavisinde de kullanılır.Sustanon (Enjeksiyonluk Testosteron) aşağıdaki durumlar ile ilgili bir ilaçtır:

erkeklerde hormon eksikliğine bağlı olarak görülen cinsel istekte azalma, zihinsel ve fiziksel aktivitede gerileme;

hormon eksikliğine bağlı olarak sperm üretiminde bozukluk olan erkeklerde görülen kısırlık;

testislerin cerrahi operasyonla alınması sonrası testosteronun dışarıdan verilmesi;

erkeklerde testislerin iyi gelişmemesinden doğan yapısal bozukluklar;

hormonal nedenli iktidarsızlık.

Testosteron burada yer almayan diğer tedavi edici amaçlar için de kullanılıyor olabilir.

Sustanon Ampul hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.

Sustanon (Enjeksiyonluk Testosteron) Hakkında Bilmem Gereken En Önemli Bilgiler Nelerdir?

Sustanon’un sporda performansı arttırma amacı ile kullanımı ciddi sağlık riskleri taşıyabilir. Bu nedenle Sustanon’u bu amaç doğrultusunda kullanmaktan kaçınınız.

Eğer prostat kanseriniz veya erkek meme kanseriniz varsa bu ilacı kullanmayınız.

Eğer yüksek tansiyon (hipertansiyon), migren, epilepsi (sara), karaciğer veya böbrek hastalığı, herhangi bir tür kanser, yüksek kan kolesterol seviyesi, iyi huylu prostat büyümesi*, herhangi bir kanama veya kan pıhtılaşması rahatsızlığı, kalp hastalığı, kalp yetmezliği, koroner arter** hastalığı veya kalp krizi öyküsü gibi durumlardan herhangi birine sahipseniz Testosteron kullanmadan önce doktorunuza söyleyiniz.

[ *iyi huylu prostat büyümesi (BPH): Prostat bezinin kanser olmayan ve idrar akımını engelleyen büyümesi.]

( **koroner arter: Kalbe kan sağlayan atardamar.)

Bu ilacın durumunuzu iyileştirdiğinden emin olabilmek için düzenli olarak kan tahlilleri yaptırmanız gerekecektir. Doktorunuz ile planlamış olduğunuz randevularınızı ihmal etmeyiniz.

Testosteron gecikmiş ergenlik tedavisi gören erkek çocuklarda kemik gelişimini etkileyebilir. Tedavi sırasında kemik gelişimi her 6 ayda bir röntgenlerle kontrol edilmelidir.

Testosteron dünya dopingle mücadele kuralları gereği kullanımı yasaklı olan maddeler listesinde yer alan yasaklı bir maddedir. Eğer spor müsabakalarına katılıyorsanız, bu hususa dikkat ediniz.

Sustanon (Enjeksiyonluk Testosteron) Kullanmaya Başlamadan Önce Sağlık Uzmanıma Bildirmem Gerekenler Nelerdir?

Eğer Testosteron’a ve / veya ilacın bileşiminde bulunan diğer maddelerden birine alerjiniz varsa ya da aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz bu ilacı kullanmayınız:

hamilelik varlığı;

emzirme döneminde olmak;

prostat kanseri varlığı veya şüphesi;

erkek meme kanseri varlığı veya şüphesi.

Eğer herhangi bir ilaca alerjiniz varsa ya da aşağıdaki durumlardan herhangi birine sahipseniz Testosteron kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

yüksek tansiyon (hipertansiyon);

migren;

epilepsi (sara);

karaciğer veya böbrek hastalığı;

herhangi bir kanser türü;

yüksek kan kolesterol seviyesi;

bir kanama veya kan pıhtılaşma rahatsızlığı;

iyi huylu prostat büyümesi (BPH)*;

kalp hastalığı, kalp yetmezliği, koroner arter** hastalığı veya kalp krizi öyküsü.

[ *iyi huylu prostat büyümesi (BPH): Prostat bezinin kanser olmayan ve idrar akımını engelleyen büyümesi.]

( **koroner arter: Kalbe kan sağlayan atardamar.)

Eğer bu durumlardan herhangi birine sahipseniz, Testosteron’u güvenli bir şekilde kullanabilmeniz için bazı doz ayarlamalarına, spesifik testlere veya özel gözetime ihtiyaç duyabilirsiniz.

Gebelik ya da Emzirme Döneminde Sustanon (Enjeksiyonluk Testosteron) Kullanabilir miyim?

FDA gebelik kategorisi X. Testosteron doğum kusurlarına sebep olabilir. Hamileyseniz Testosteron kullanmayınız. Eğer tedavi sırasında hamile kalırsanız hemen doktorunuza bildiriniz. Bu ilacın kullanımı sırasında etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanınız.

Testosteron'un anne sütüne geçip geçmediği veya emzirilen bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Eğer bebek emziriyorsanız öncelikle doktorunuza danışmadan bu ilacı kullanmayınız.

Araç ve Makine Kullanırken Sustanon (Enjeksiyonluk Testosteron) Kullanabilir miyim?

İlacın kendi üzerinizde nasıl bir etki oluşturacağını görmeden araç ve makine kullanmaktan kaçınınız.

Sustanon (Enjeksiyonluk Testosteron) Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı tam olarak doktorunuz tarafından belirtilen (reçete edilen) şekilde kullanınız. Daha yüksek dozda veya daha uzun süre boyunca kullanmayınız. Reçetenizdeki talimatlara mutlaka uyunuz.

Sustanon Ampul kas içine enjeksiyon yoluyla uygulanır. Doktorunuz, eczacınız veya hemşireniz bu enjeksiyonu size uygulayacaktır. İlacın enjeksiyon yoluyla uygulanması büyük dikkat ve deneyim gerektiren bir uygulama şeklidir. Yapılacak ufak bir hata çok ciddi sonuçlara yol açabilir; bu nedenle bu ilacı kullanırken mutlaka bir sağlık profesyonelinden yardım alınız.

Bu ilacın durumunuzu iyileştirdiğinden emin olabilmek için düzenli olarak kan tahlilleri yaptırmanız gerekecektir. Doktorunuz ile planlamış olduğunuz randevularınızı ihmal etmeyiniz.

Bu ilaç belirli tahlil ve testlerden beklenmedik sonuçlar almanıza sebep olabilir. Sizi tedavi eden doktorlara Sustanon kullandığınızı bildiriniz.

Testosteron gecikmiş ergenlik tedavisi gören erkek çocuklarda kemik gelişimini etkileyebilir. Tedavi sırasında kemik gelişimi her 6 ayda bir röntgenlerle kontrol edilmelidir.

Sustanon’un sporda performansı arttırma amacı ile kullanımı ciddi sağlık riskleri taşıyabilir. Bu nedenle Sustanon’u bu amaç doğrultusunda kullanmaktan kaçınınız.

Testosteron dünya dopingle mücadele kuralları gereği kullanımı yasaklı olan maddeler listesinde yer alan yasaklı bir maddedir. Eğer spor müsabakalarına katılıyorsanız, bu hususa dikkat ediniz.

Bir Doz Almayı Unutursam Ne Olur?

Eğer bir doz almayı unutursanız doktorunuzu arayınız. Doktorunuz ilacınızın ne zaman uygulanacağına karar verecektir.

Fazla Doz Alırsam Ne Olur?

Eğer ilacınızdan almanız gerekenden çok daha fazla dozda aldığınızı düşünüyorsanız hemen bir acil servisi arayarak yardım isteyiniz.

Testosteron doz aşımının hayati tehlike yaratacak semptomlara sebep olması beklenmez.

Sustanon (Enjeksiyonluk Testosteron) Kullanırken Nelerden Kaçınmalıyım?

Testosteron kullanırken yiyecek, içecek veya aktiviteler konusundaki yasaklara doktorunuzun direktifleri doğrultusunda uyunuz.

Sustanon’un (Enjeksiyonluk Testosteron) Yan Etkileri

Alerjik reaksiyon belirtileri olan şu sıkıntılardan herhangi bir ya da birkaçına sahipseniz acil sağlık yardımı isteyiniz: ürtiker (kurdeşen); nefes almada zorluk; yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik.

Aşağıdaki yan etkilerden herhangi birine sahipseniz hemen doktorunuzu arayınız:

şişlik, ani kilo alma;

peniste ağrılı ve sürekli devam eden ereksiyon;

sperm sayısında ve boşalma sırasında akan sıvı miktarında azalma;

ergenlik öncesi erkek çocuklarda erken cinsel gelişme, penis büyümesi, ereksiyonların sıklaşması.

Bu liste görülebilecek bütün yan etkilerin eksiksiz bir listesi değildir, burada yer alanlar dışında başka yan etkiler de görülebilir. Alışılmadık ya da sıkıntı yaratan bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz. Yan etkiler ile ilgili tıbbi tavsiyeler için doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Sustanon (Enjeksiyonluk Testosteron) ile Etkileşen Diğer İlaçlar Hangileridir?

Eğer aşağıdaki ilaçlardan herhangi birini kullanıyorsanız Testosteron kullanmadan önce doktorunuza bildiriniz:

kanın pıhtılaşmasını önleyen ilaçlar [varfarin sodyum (Coumadin)];

insülin [insülin aspart (Novomix 30); insülin lispro (Humalog); insülin detemir (Levemir); insülin glarjin (Lantus Optipen); izofan insülin (Humulin, Insulatard); bifazik insülin lispro (Humalog); bifazik izofan insülin (Humulin, Mixtard 30 Innolet, Mixtard Penfill)];

ağız yoluyla alınan diyabet ilaçları [glibenklamid (Dianorm, Diyaben, Gliben); glibornurid (Glutril); gliklazid (Betanorm, Diamicron, Glumikron, Oramikron); glikidon (Glurenorm); glimepirid (Amaryl, Diaglin, Diameprid, Glimax, Glirid, Sanprid); glipizid (Glucotrol XL, Minidiab); metformin hidroklorür (Glifor, Glucophage, Gluformin, Glukofen); gliburid (Dianorm, Diyaben, Gliben); vb.];

steroidler [betametazon (Celestone, Diprospan); deflazakort (Flantadin); deksametazon (Dekort); flutikazon propiyonat (Dalman AQ, Flixonase, Flixotide); metilprednizolon (Depo-Medrol, Prednol); mometazon furoat (Asmanex, Mometix AQ, Nasonex Aqueous, Nazoster, Risonel); prednizolon (Deltacortil, Neocorten, Prednisolon); vb.].

Bu liste Testosteron ile etkileşebilecek tüm ilaçların bir listesi değildir ve Testosteron ile etkileşebilecek daha farklı ilaçlar da olabilir. Doktorunuza kullanmakta olduğunuz bütün reçeteli, reçetesiz ilaçlar ve diğer alternatif tıp metotları hakkında bilgi veriniz. Bunlar vitaminler, mineraller, bitkisel ürünler ya da başka bir hekim tarafından size verilen ilaçlar hakkında olabilir. Hekiminize danışmadan başka bir ilaç kullanmaya başlamayınız.

Sustanon’u (Enjeksiyonluk Testosteron) Hangi Koşullarda Muhafaza Etmeliyim?

İlacınızı oda sıcaklığında; nemden, ışıktan ve sıcaktan uzak olacak şekilde muhafaza ediniz.

İlaç Fiyatı ve Ödeme Bilgileri

Sustanon Ampul fiyat ve ödeme bilgileri için tıklayınız.

Daha Fazla Bilgiye Nereden Ulaşabilirim?

Sustanon Ampul ile ilgili daha fazla bilgi için eczacınıza danışabilirsiniz.

UNUTMAYIN! Sustanon Ampul ve diğer bütün ilaçları çocukların ulaşamayacakları yerlerde ve ambalajında saklayınız; Sustanon Ampul’u asla başkalarıyla paylaşmayınız ve Sustanon Ampul’u sadece size uygun görüldüğü şekilde kullanınız.

UYARI! İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları bu sitede yer alan bilgilerin toplanması ve sunulması konusunda gereken özeni göstermiş ve bu bilgileri güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan edinmiştir. Kullanılan kaynaklar ve güvenilirlik politikası için tıklayınız. Ancak, İlaçpedia.com ve içerik sağlayıcıları sitede yer alan bilgilerin doğruluğunu garanti etmez. Sitede yer alan bilgiler, hekimlerin, eczacıların, hemşirelerin veya hasta sağlığıyla ilgili diğer sağlık çalışanlarının bilgi, deneyim, yetenek ve kanaatlerinin yerine geçmeyi değil, tamamlamayı amaçlar. Herhangi bir ilaç veya ilaç kombinasyonuyla ilgili uyarı bulunmaması, bu ilaç veya ilaç kombinasyonunun herhangi bir hasta için veya sizin kişisel koşullarınız için güvenli, uygun ve etkili olduğu fikrini doğurmamalıdır. Doktor ve eczacıların direktiflerine mutlaka uyulmalıdır.

ECZACINIZA DANIŞIN! Sustanon Ampul ile ilgili sorularınız ve daha fazla bilgi konusunda eczacılarımıza danışmak için tıklayınız.
En Üst
1 Üye Sustanon (-a-e-ya-ye) teşekkür etti. Teşekkür edenler: :
 demircizade (Tarih: 10.01.2015)
oscar
14.02.2018 saat: 10:41
Kayıtlı Üye #1633
Kayıt tarihi: 29.11.2017 saat: 22:02

Konum: samsun
Mesaj sayısı: 70
Teşekkür etti 11 zaman içinde 11 gönderi
Yeni konu açmamak için buraya yaziyorum gecen eczaneden sustanon aldim 25 TL amblajı yoktu sadece ampul vardi tarihi falan da yok bu ilaci vurup vurmama konusunda kararsiz kaldim güvenilir mi
En Üst
Sustanon
14.02.2018 saat: 10:48
Sustanon

Kayıtlı Üye #1
Kayıt tarihi: 30.07.2012 saat: 14:38

Konum: istanbul
Mesaj sayısı: 1108
Teşekkür etti 559 zaman içinde 299 gönderi
iğne üzerinde tarih yok mu? Bazı ilaçların ampul üzerinde de tarihi var.
En Üst
oscar
14.02.2018 saat: 15:31
Kayıtlı Üye #1633
Kayıt tarihi: 29.11.2017 saat: 22:02

Konum: samsun
Mesaj sayısı: 70
Teşekkür etti 11 zaman içinde 11 gönderi
Siz söyleyince fark ettim evet 2020 yazan bir tarih var. Son soru susteronla sustanon aynı şey mi
En Üst
Sustanon
14.02.2018 saat: 18:38
Sustanon

Kayıtlı Üye #1
Kayıt tarihi: 30.07.2012 saat: 14:38

Konum: istanbul
Mesaj sayısı: 1108
Teşekkür etti 559 zaman içinde 299 gönderi
İki farklı ilaç, içerikleri farklı görünüyor.
En Üst
oscar
17.02.2018 saat: 21:57
Kayıtlı Üye #1633
Kayıt tarihi: 29.11.2017 saat: 22:02

Konum: samsun
Mesaj sayısı: 70
Teşekkür etti 11 zaman içinde 11 gönderi
Ok sağolun
En Üst
Umut1977
21.03.2018 saat: 09:58
Kayıtlı Üye #1675
Kayıt tarihi: 21.03.2018 saat: 08:53

Konum: İstanbul
Mesaj sayısı: 2
Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
Merhaba,
Öncelikle Herkese sağlıklı günler diliyorum

foruma yeni üye olduysam da epeydir bilgilendirici mesajlarınızı takip etmekteyim.

Yazismalardan kendi sağlık sorunuma dair cevap bulamadım.

5 yıl öncesine kadar herhangi sağlık problemim yoktu ancak, daha sonra oluşan varikosel ve kullanmam gereken kortizon ilaçlarından ötürü her geçen zaman biraz daha testosteron seviyemin düstüğünü hissettim.
Takı üç ay öncesine kadar tedavi olmaya yanaşmadiysamda evliliğimde sorun olmaya başlayınca hastaneye gitmeye karar verdim, gittim.

Yapılan testlerde testosteron seviyem hissettiğim gibi düşük çıktı.(1,75) Doktor ilkin testogel yazdı. İlaç piyasada bulunmadığından sonraki gidişimde, 21 gün aralıklarla vurunmam gereken 3 adet250mg sustanon yazdı. Onca aramama rağmen ancak bir tekini temin edip, bugün itibari ile 22 gün evvel vurundum. Fakat ignenin hiç bir etkisini şimdiye dek hissetmedim.

Sustanon iğnelerinin sahtelerinin piyasada bulunduğuna dair okuduklarımdan sonra
-her ne kadar da eczaneden almış olsamda- aklım karıştı.

Sustanon ile ilgili tüm detaylı bilgiler verilmis olmasına rağmen libidoya olan etkisini kullanımından ne kadar sure sonra hisedilebilirliğine dair bir bilgi bulamadım.

Arkadaşlar diye hitap edecek kadar samimiyeti hissettim yazışmalarınızdan. uzun süreler testosteron ilaçlarını kullanmış olan arkadaşlarım bana bir cevap vereğini umuyorum.
Şimdiden bilgilendirici cevaplarını için teşekkür ederim[ Düzenlendi 21.03.2018 saat: 10:05 ]
En Üst
Sustanon
21.03.2018 saat: 13:02
Sustanon

Kayıtlı Üye #1
Kayıt tarihi: 30.07.2012 saat: 14:38

Konum: istanbul
Mesaj sayısı: 1108
Teşekkür etti 559 zaman içinde 299 gönderi
İkinci kullanımdan sonra başlar etkisi, sustanon yerine nebido daha uzun ve olması gereken aralikta salınım yapan bir ilaç pahalı fakat alabiloyorsaniz nebido alın derim.
En Üst
1 Üye Sustanon (-a-e-ya-ye) teşekkür etti. Teşekkür edenler: :
 Umut1977 (Tarih: 21.03.2018)
dynamic
28.03.2018 saat: 19:31
Kayıtlı Üye #1142
Kayıt tarihi: 21.05.2015 saat: 22:20

Konum: İstanbul
Mesaj sayısı: 69
Teşekkür etti 14 zaman içinde 11 gönderi
Umut1977 alıntı ...

Merhaba,
Öncelikle Herkese sağlıklı günler diliyorum

foruma yeni üye olduysam da epeydir bilgilendirici mesajlarınızı takip etmekteyim.

Yazismalardan kendi sağlık sorunuma dair cevap bulamadım.

5 yıl öncesine kadar herhangi sağlık problemim yoktu ancak, daha sonra oluşan varikosel ve kullanmam gereken kortizon ilaçlarından ötürü her geçen zaman biraz daha testosteron seviyemin düstüğünü hissettim.
Takı üç ay öncesine kadar tedavi olmaya yanaşmadiysamda evliliğimde sorun olmaya başlayınca hastaneye gitmeye karar verdim, gittim.

Yapılan testlerde testosteron seviyem hissettiğim gibi düşük çıktı.(1,75) Doktor ilkin testogel yazdı. İlaç piyasada bulunmadığından sonraki gidişimde, 21 gün aralıklarla vurunmam gereken 3 adet250mg sustanon yazdı. Onca aramama rağmen ancak bir tekini temin edip, bugün itibari ile 22 gün evvel vurundum. Fakat ignenin hiç bir etkisini şimdiye dek hissetmedim.

Sustanon iğnelerinin sahtelerinin piyasada bulunduğuna dair okuduklarımdan sonra
-her ne kadar da eczaneden almış olsamda- aklım karıştı.

Sustanon ile ilgili tüm detaylı bilgiler verilmis olmasına rağmen libidoya olan etkisini kullanımından ne kadar sure sonra hisedilebilirliğine dair bir bilgi bulamadım.

Arkadaşlar diye hitap edecek kadar samimiyeti hissettim yazışmalarınızdan. uzun süreler testosteron ilaçlarını kullanmış olan arkadaşlarım bana bir cevap vereğini umuyorum.
Şimdiden bilgilendirici cevaplarını için teşekkür ederim
Ben de ilk başlangıçta 2 hafta arayla 3 tane Sustanon kullandım, genel olarak kendimi iyi hissettim ama etkisi az sürüyordu ve duygudurumumda dalgalanmalar oldu, bi an öfkeliyken bi an birden ağlıyordum falan. Nebido'ya geçtim ve mükemmel hissettim, bir sene kullandım onu da 2 ayda 1 bir şeklinde, yani bir senede 6 kutu Nebido bitirdim fakat libidom hiç patlamadı. Libido başka türlü çalışıyor direkt testoyla alakalı değil. Proviron diye bi ilaç duydum bakalım doktoruma gidince soracağım. Sonuç olarak kendini toparlaman adına Nebido'yu kesinlikle tavsiye ediyorum fakat baya bi asabiyet yapıyor. Fiyatı da 290 tl idi en son sanırım ama değiyor çok kaliteli.
En Üst
Umut1977
03.04.2018 saat: 01:28
Kayıtlı Üye #1675
Kayıt tarihi: 21.03.2018 saat: 08:53

Konum: İstanbul
Mesaj sayısı: 2
Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
Aslında pekte igne-ilac ile sürdürmeyi istemiyorum. Olması gereken normal seviyeyi yakala-
dıktan sonra mümkünse testoste-
ron seviyemi daha doğal yollardan (egzersiz-spor, bitkisel ürünler- ginseng,keçiboynuzu ve testistleri çalistiracak prengy, ovitrelle, monigon vb.ile) normal seviyede tutmayı düsünüyorum.

Duygulanım durumuna etkisi
konusunda ise,oto-kontrolü
sağlayabilirim herhalde.
kendime güveniyorum galiba


Şu ara,bir an evvel normal
seviyeye yükseltmeye odaklanmış durumdayım. Hem doktoruma
özellikle sordum sustanon ile
nebido arasındaki fark için
"Pek bir fark yok" dedi.

Sustanonun her 21 günde bir, nebidonun ise120 günde bir defa olduğunu hesap edince arada pek
bi fiyat farkında kalmıyor ki,
iğne fobisi olan benim için o
farka değer fakat doktor
reçeteyi yazdı bir kere.

Öğrenmek istediğim: her bir
sustanon testosteron seviyesini
ne kadar yükseltmektedir?
Örneğin 1,75 olan testosteron seviyeyi 250mg sustanon ile 250+175=425'e mi yükseltmiş
olacağım?

Bu arada dün bir eczane
keşfettim genelde sürekli
sustanon 250mg'nin kendilerinde bulunduğunu söylediler.3 tane
aldım. İsteyen olursa eczanenin
adını söyleyebilirim.
Sağlıcakla...

[ Düzenlendi 03.04.2018 saat: 02:22 ]
En Üst
Sayfaya git  1 2  

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF
Powered by e107 Forum System uses forum thanks