Forumlar
Hipogonadizm :: Forumlar :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm Konulari :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
SORULARI BURADA SOR, (Lütfen sorularınızı burada sorun. Yeni konu başlıkları silinecektir)
Sayfaya git  1 2 3 ... 288 289 290 ... 296 297 298
Moderatörler: Sustanon, supermen, Emka, engineer
Yazar Mesaj
hayalperest1234
20.08.2019 saat: 20:03
Kayıtlı Üye #1006

Teşekkür etti 9 zaman içinde 9 gönderi
Herkese merhabalar bi sorum vardı. Özel veya kamu sektörü için tam teşekküllü hastaneden sağlık raporu istemeleri durumunda bizim hastalığımız buna engel midir?
En Üst
kartal789
21.08.2019 saat: 23:50
Kayıtlı Üye #1556

Teşekkür etti 3 zaman içinde 3 gönderi
Hayır.Tahlillerde testosterona falan bakmıyorlar.Ben aldım herhangi bir şey çıkmadı.
En Üst
1 Üye kartal789 (-a-e-ya-ye) teşekkür etti. Teşekkür edenler: :
 hayalperest1234 (Tarih: 04.09.2019)
yagmur90
23.08.2019 saat: 06:13
Kayıtlı Üye #1673

Teşekkür etti 2 zaman içinde 2 gönderi
Bu rahatsızlıkla mucadele edenlerde aşırı sinirlilik normal mi kullanılan ilaçlardan dolayımı sonuşta ömür boyu kullanılacak bu ilaçlar ömür boyu aşırı sinirlilik devam mı edecek
En Üst
Gerne34
28.08.2019 saat: 07:46
Kayıtlı Üye #1830

Teşekkür etti 4 zaman içinde 4 gönderi
..

[ Düzenlendi 13.09.2019 saat: 19:42 ]
En Üst
hereford
13.09.2019 saat: 12:37
Kayıtlı Üye #1871

Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
Merhabalar arkadaşlar, benim problemim testis kaynaklı. Anladığım kadarıyla primer testiküler yetmezlik. 5 yaşında inmemiş testis ameliyatı geçirdim. Güncel değerlerim Fsh: 26 Lh:9,45 ****,7 Sağ testis: 18x13x30 4,7 ml. Sol testis: 14x10x24 3,2 ml yani çok küçülme var. Spermiyogramda sperm hücresine rastlanmıyor üreme imkansızmış bu değerlerle. Askerlikten muaf raporu alabilir miyim bilgisi olan var mı? Teşkkürler
En Üst
hayalperest1234
16.09.2019 saat: 10:49
Kayıtlı Üye #1006

Teşekkür etti 9 zaman içinde 9 gönderi
Herkese merhabalar, geçenlerde Fenerbahçe Bursaspor maçında çocuk görünümlü 36 yaşındaki abi sizce de hipolu değil mi? Kendinsine Facebook dan ulaştım tam anlatıyodum işim var dedi sonra beni engellemiş.
En Üst
sibeta
16.09.2019 saat: 21:11
Kayıtlı Üye #977

Teşekkür etti 8 zaman içinde 1 gönderi
burak alıntı ...

Arkadaşlar hayırlı günler. Ben 1.5 yıllık evliyim. Evlenmeden 6 ay önce çocuk tedavisine başladım. Ovitrelle ve menegon..çok şükür geçen hafra satyim yaptırdım çıkış oldu tek tük te olsa.tup bebek deniyecegiz esimde hazırlık yapıyor. 10 gün sonra bir spermiogram daha yaptircam. Menegonu H haftada 2 ye cikarsam sayida artış olurmu acaba?

En Üst
Cefri
22.09.2019 saat: 12:17
Kayıtlı Üye #1874

Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
Arkadaşlar şimdi ben 4 yıllık mezun olacam ben polis olabilirmiyim veya subay olmak için ne yapılmalı sonuçta tedavi oluyoruz lütfen cevaplayın
En Üst
dynamic
23.09.2019 saat: 10:07
Kayıtlı Üye #1142

Teşekkür etti 14 zaman içinde 11 gönderi
Sekonderhipo alıntı ...

hayal alıntı ...

Arkadaşlar merhaba ,
Benim bir kaç sorum olacak. Lütfen cevap verirseniz çok sevinirim. Önce kısaca durumumdan bahsedeyim.
Hipo hipo hastasıyım.Yaklaşık 6 aydır düzenli olarak haftada 2 kez ovitrelle 1500 kullanıyorum. Yaşım 34 boy 1.70 kilom 102 şuan.
Sorularıma gelince
1. Ovitrelle penis boyuna etki ediyor mu ? Yani penis boyum uzar mı ? 6 aydır hiç bir gelişme yok.
2. Ovitrelle boyumun uzamasını sağlar mı ? Yaşımın 34 olduğunu tekrar belirteyim.
3. Son tahlilimde total testesteron normal değere çıkmıştı ama fsh ve lh hala 0,2 nin altındaydı. Fsh ve Lh tam olarak ne işe yarıyor ve bunun düşük olmasının ne gibi etkileri var ?
4. Ovitrelle Fsh ve Lh yı yükseltir mi ?
5. Son sorum ise hipo hipo hastası olmam tek başıma askerliğe elverişli deildir raporu almamı sağlar mı zayıflasam bile ?

Merhaba ovitrelle fsh lh taklit eden ilaçtır bu yüzden fsh lh seviyesine etki etmez hatta varsa da düşürür. Fsh hormonu sperm üretimiyle ilgili lh ise cinsel uzuvlarla cinsel karakterle ilgili. Ovitrelle testesteron seviyeni artırır yaklaşık 12 ay gibi süre de vücudunda ciddi değişimler alırsın penis boyutu kıllanma gibi erkeksel özellikler testesteronun uzun süre kanda kalmasıyla sonuç alınır. Askere gitmek istemiyorsan muaf alırsın süre biraz uzayabilir erteleyebilirler gitmek istersende nebido vb. Hazır testesteron içeren ilaçlar var nebide 3 ayda bir vuruluyor. 6 ayda 2 kez nebido vurdurur askerliğini yapar gelirsin. Boy uzaması biraz büyüme hormonuyla ilgili testesterondan fshdan lhdan farklı bir hormon doktora gidip el kemik grafiği çektirip kemik uçlarının kapanaıp kapanmadığını anlayabilirsin. Kapanmışsa boyda değişim olmaz kapanmamışsa boyda değişim olur. Hastalığın sonuçlarında vaad edilen tüm özelliklerin yaşla bir alakası yok 18 yaşındaki insanda 40 yaşındaki insanda tedavi sonucunda genetiği ölçüsünde değişimler görülür. Ancak yaş faktörü değişimin süresiyle ilgilidir.

Merhaba Sekonderhipo,
Uzun zamandır uğramıyordum siteye, kontrolünde olduğum endokrinoloğa gitmeyi bırakıp ünlü bir androloğa gittim tahlillerim sonucu sende hipogonadizm yokmuş boş yere Ovitrelle vermiş dedi ve kullanmayı kestim. Kullandığım süre içerisinde LH ve FSH değerleri çok düşmüştü bırakınca yükselmeye başladı ve genel olarak kendimi iyi hissetmeye başladım. Daha sonra kontrole gittiğimde 3 kutu Klomen verdi ve bunlar bittikten sonra tahlil istedi onlara da baktı FSH yükselmiş durumda şu an ama LH, total testo,alfa fetoprotein,BHCG normal aralıkta. Benim asıl problemim libidomun olmaması ve çok canımı sıkan bir durum, bir türlü yükselmiyor. 3 yıl önce 1 yıl boyunca Nebido da kullanmıştım ama yine artmadı sadece sabah ereksiyonu oluyordu yine ama şimdi bunların hiçbiri olmuyor, hoşlandığım bir kadının yanında bile durgun oluyorum. 35 yaşındayım bu arada.
En Üst
1 Üye dynamic (-a-e-ya-ye) teşekkür etti. Teşekkür edenler: :
 yedekkobay (Tarih: 22.07.2020)
dynamic
23.09.2019 saat: 10:37
Kayıtlı Üye #1142

Teşekkür etti 14 zaman içinde 11 gönderi
Sustanon alıntı ...

kalmanhipo alıntı ...

Slm arkadaşlar 1.5 aylıkken inmemis testisten ameliyat olmusum 17yasimda testisteki ağrı ve küçüğünden vücuttaki gelişim sıkıntısından doktora çıktım değerlerde total testoron ve lh FSH çok düşüktü ayni zamanda çocukluktan beri koku alma problemi vardı ilk sutanon ve sonralarında menegon ve pregnly kullandım fakat ilaçları düzenli olarak bulup kullanamdim biraz ara vermek zorunda kaldım şuan 22 yaşındayım vücudum biraz gelişti sakkal çok az çıkmaya başladı testisteki ağrılar kesilmesi sıfırdan tedaviye başladım bu sefer doktor nebido 250 3 ay arayla kulanmami söyledi bu arada tottal testesteron 240 larda FSH lh düşük şuan 3ay doldu ve ikinci nebidoyu kullacagim kontorele geldim fakat haddinden fazla testisler de ağrı var sizlerden yardım bekliyorum ne gibi tedavi yöntemi izlemeliyim tskler şimdiden

İnmemis testisler için tedavi oldun mu? Testislerin ikisi de torbada mi? Eğer evet ise bence bir endokrin doktoruna gidip lh ve FSH içeren ilaçlarla tedavi olup testis hacmini arttırmalisin. Nebido testosteron ilacı ve testis gelişimi yapmaz tam tersi etkisi var. En iyisi üniversite hastanesinde bir endokrin doktoru araştır ve uzmanlilarina yayınlarına bak için hipofiz, Hipo ile ilgili araştırma yayın var ise randevu al. Yada hangi ilden isen o il ile ilgili tavsiye işte forumda, biri iyi bir doktor onerecektir

Bende de buna benzer bi durum var, ameliyat olmuştum 12 yaşındayken falan ve evet ikisi de skrotumda, Ovitrelle kullandım fakat testis hacminde gelişme olmadı ve LH ve FSH değerlerim çok düştü. Androloğa gittim ve doktor ovitrelle'i kesmemi söyledi sende hipo yokmuş dedi ve 3 kutu klomen kullandım ve şimdi sadece FSH az bişey yüksek diğer değerler LH, T.Testo, AFP, BHCG normal.
En Üst
Sayfaya git  1 2 3 ... 288 289 290 ... 296 297 298  

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF