Forumlar
Hipogonadizm :: Forumlar :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm Konulari :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
SORULARI BURADA SOR, (Lütfen sorularınızı burada sorun. Yeni konu başlıkları silinecektir)
Sayfaya git  1 2 3 ... 264 265 266 ... 296 297 298
Moderatörler: Sustanon, supermen, Emka, engineer
Yazar Mesaj
hayal
23.01.2019 saat: 03:06
Kayıtlı Üye #1802

Teşekkür etti 1 zaman içinde 1 gönderi
iyi geceler arkadaşlar ,
Öncelikle bu siteyi yeni keşfettim. Böyle bir site olduğu için çok mutlu oldum çünkü malum konu cinsellik olunca bu toplumumuzda bir tabu.Hemen hikayeme geçmek istiyorum.
Şuan 34 yaşındayım.İstanbul'da yaşıyorum.
Doğuştan testisimin birisi inmemiş olarak doğdum.Annem bu durumu fark etmesine ve beni doktora getirmesine rağmen hiç bir doktor doğru düzgün ilgilenmemiş.En sonunda 2 yaşındayken bir doktor ilgilenip yumurtayı indirmiş.Ama kese küçük olduğu için iki testisde yumurtaya sığmayınca doğduğumda yerinde olan testis çıkmış bu sefer.Uzun uğraşlar sonucunda 7-8 yaşlarında kesenin büyütülmesi için tedavi gördüm.Kese büyüyünce de ameliyatla inmemiş olan 2.testis indirildi.
Yıllarca tedavi gördüm ama bu tedavilere zaman zaman elimde olmayan nedenlerden dolayı ara vermek zorunda kaldım.Yani 2 yıl boyunca aralıksız ilaç aldığımı hatırlamıyorum.
Pregnl , ovitrelle vs. ilaçları kullandım.Hatta bir dönem adlarını şuan hatırlamadığım 2 ilacı aynı anda kullanıyordum.Haftanın 3 günü birini 3 günü de diğerini olmak üzere 6 gün kullanıyordum bu ilaçları. Karnımdan kendim vuruyordum. 20 li yaşlardaydım o zamanlar. Penis boyunda 1 cm bile değişiklik olmadı bu ilaçları kullanırken ama sperm geliyordu ve istek artmıtı.
En son haftanın 2 günü ovitrelle kullanıyordum.Şuan 4 aylık bir aranın ardından dün tekrar doktora gittim.Sonuçlarım çıktı aşağıdaki gibi değerler :
FSH 0,2 den az referans aralığı : 1,27 - 19,26
LH 0,2 den az referans aralığı : 1,24 - 8,62
TOTAL TESTESTERON : 542,94 referans aralığı: 1750-7810
Testis boyları iki testis içinde normalden daha küçük. Doktor yinede çocuğumun olabileceğini söyledi.Çocuk isteyip istemediğimi sordu. Bu hastalığım nedeniyle evlenmedim. Ama ileride isterim dedim ovitrelle verdi onu kullanıyordum en son.9 ay civarında kullanmama rağmen vucut kıllarında artış,seks isteği ve sperm gelmesi dışında bir etki olmadı.Penisim 1 milim bile büyümedi. Çocuğum olsun kaygım yok. Olmasada olur. Benim istediğim penis boyumun büyümesi ve cinsel isteğimin artması. İlaç kullanmadığımda seks isteğim neredeyse hiç olmuyor ve rüyalanma da olmuyor.Sakal bıyık gür olmasada idare edecek kadar çıkıyor ve ilaç kullansam da kullanmasam da sakalım uzuyor ve hep aynı boya gelince duruyor uzaması.Kesince tekrar uzuyor.İlginç bir durum yani İlaç kullanmadığımda erken boşalma sorunu da yaşıyorum.İlaç kullanınca bu sorun bir süre sonra kendiliğinde düzeliyor.Sertleşme sorunu da oluyor ilaç kullanmayınca.Yok yok yani
Benim isteğim normal penis boyutlarında bir penisimin olması. Penis boyum aktif durumdayken 5-6 cm. İnterneten araştırma yaptığımda ergenlik döneminden sonra dışarıdan alınan takviye testesteron ve diğer ilaçların penis boyuna etkisinin olmadığını okudum.Bu moralimi çok bozdu. Bu doğru mu ? Hiç bir büyüme olmayacak mı ?
Endokrinde teşhis hipo hipo konuldu ama hiper hipo da var gibi geldi bana burada okuduklarımdan. Sizce durum nedir ?
Utanıyorum penisimden.Kızlara yaklaşamıyorum bile bu yüzden.Hangi ilacı kullanmalıyım bunun için ve tedaviye sıfırdan tekrar nasıl başlamalıyım ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Uzun yazdım kusuruma bakmayın arkadaşlar.

[ Düzenlendi 23.01.2019 saat: 04:45 ]
En Üst
Emka
23.01.2019 saat: 16:22

Kayıtlı Üye #743

Teşekkür etti 90 zaman içinde 62 gönderi
Yeni konu açmayınız lütfen ilgili kişiler yazacaktır

hayal alıntı ...

iyi geceler arkadaşlar ,
Öncelikle bu siteyi yeni keşfettim. Böyle bir site olduğu için çok mutlu oldum çünkü malum konu cinsellik olunca bu toplumumuzda bir tabu.Hemen hikayeme geçmek istiyorum.
Şuan 34 yaşındayım.İstanbul'da yaşıyorum.
Doğuştan testisimin birisi inmemiş olarak doğdum.Annem bu durumu fark etmesine ve beni doktora getirmesine rağmen hiç bir doktor doğru düzgün ilgilenmemiş.En sonunda 2 yaşındayken bir doktor ilgilenip yumurtayı indirmiş.Ama kese küçük olduğu için iki testisde yumurtaya sığmayınca doğduğumda yerinde olan testis çıkmış bu sefer.Uzun uğraşlar sonucunda 7-8 yaşlarında kesenin büyütülmesi için tedavi gördüm.Kese büyüyünce de ameliyatla inmemiş olan 2.testis indirildi.
Yıllarca tedavi gördüm ama bu tedavilere zaman zaman elimde olmayan nedenlerden dolayı ara vermek zorunda kaldım.Yani 2 yıl boyunca aralıksız ilaç aldığımı hatırlamıyorum.
Pregnl , ovitrelle vs. ilaçları kullandım.Hatta bir dönem adlarını şuan hatırlamadığım 2 ilacı aynı anda kullanıyordum.Haftanın 3 günü birini 3 günü de diğerini olmak üzere 6 gün kullanıyordum bu ilaçları. Karnımdan kendim vuruyordum. 20 li yaşlardaydım o zamanlar. Penis boyunda 1 cm bile değişiklik olmadı bu ilaçları kullanırken ama sperm geliyordu ve istek artmıtı.
En son haftanın 2 günü ovitrelle kullanıyordum.Şuan 4 aylık bir aranın ardından dün tekrar doktora gittim.Sonuçlarım çıktı aşağıdaki gibi değerler :
Testis boyları iki testis içinde normalden daha küçük. Doktor yinede çocuğumun olabileceğini söyledi.Çocuk isteyip istemediğimi sordu. Bu hastalığım nedeniyle evlenmedim. Ama ileride isterim dedim ovitrelle verdi onu kullanıyordum en son.9 ay civarında kullanmama rağmen vucut kıllarında artış,seks isteği ve sperm gelmesi dışında bir etki olmadı.Penisim 1 milim bile büyümedi. Çocuğum olsun kaygım yok. Olmasada olur. Benim istediğim penis boyumun büyümesi ve cinsel isteğimin artması. İlaç kullanmadığımda seks isteğim neredeyse hiç olmuyor ve rüyalanma da olmuyor.Sakal bıyık gür olmasada idare edecek kadar çıkıyor ve ilaç kullansam da kullanmasam da sakalım uzuyor ve hep aynı boya gelince duruyor uzaması.Kesince tekrar uzuyor.İlginç bir durum yani İlaç kullanmadığımda erken boşalma sorunu da yaşıyorum.İlaç kullanınca bu sorun bir süre sonra kendiliğinde düzeliyor.Sertleşme sorunu da oluyor ilaç kullanmayınca.Yok yok yani
Benim isteğim normal penis boyutlarında bir penisimin olması. Penis boyum aktif durumdayken 5-6 cm. İnterneten araştırma yaptığımda ergenlik döneminden sonra dışarıdan alınan takviye testesteron ve diğer ilaçların penis boyuna etkisinin olmadığını okudum.Bu moralimi çok bozdu. Bu doğru mu ? Hiç bir büyüme olmayacak mı ?
Endokrinde teşhis hipo hipo konuldu ama hiper hipo da var gibi geldi bana burada okuduklarımdan. Sizce durum nedir ?
Utanıyorum penisimden.Kızlara yaklaşamıyorum bile bu yüzden.Hangi ilacı kullanmalıyım bunun için ve tedaviye sıfırdan tekrar nasıl başlamalıyım ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Uzun yazdım kusuruma bakmayın arkadaşlar.

En Üst
Sustanon
23.01.2019 saat: 17:47
Sustanon

Kayıtlı Üye #1

Teşekkür etti 558 zaman içinde 299 gönderi
@emka, benim son bir kaç yıldır yaşadıklarım kendim ve hastaligim dışında gelişen ve beni derinden üzen durumlar. Maalesef benim iki ablam var ve ikiside kanser hastası biri İstanbul'da biri İzmir'de ve ikisininde durumu kritik yaklaşık 3 yıldır maddi manevi tüm varlığımı onlara adadım. Ayrıca iki yıl önce haksız yere işten çıkartıldim. İstanbul'daki ablamın eşi
ona destek olmayıp çekip gitti. Ben destek oluyorum. Bu hayatta en çok korktuğum şey ailemin başına kötü şeylerin gelmesiydi. Maalesef belki de en kötüleri geliyor ve yapacak hiç bir şey yok. Bu nedenle daha önce hipolular icin planladığım hiç bir şeyi yapamıyorum. En basitinden toplantı bile duzenleyemiyorum. Çünkü psikolojik olarak destek olabilecek seviyede degilim. Bu nedenle kusura bakmayın. Tek yapabildiğim siteden soruları yanıtlamak günlük veya haftalık olarak.

Senin de bildiğin gibi siteyi önceden ben finanse ediyordum. Son ödemeyi Ömer abi ve Tuncay yaptılar. Bunun dışında hiç finansal destek almadık. Bide senede 50 TL bile getirisi olmayan Google reklamları var. Bunları soylememin nedeni celalettin hoca veya başka bir doktordan para veya reklam almıyoruz. Benim en başından beri savundugum hipolular tedaviyi en ucuz veya bedavaya nasıl yaparlar. Bu nedenle üniversite hastanelerinde endokrin bölümlerine yonlendiriyorum veya diğer hastaların beğendiği doktorlara ( varsa iyi doktor yazın) celalettin hoca ya sadece işi bildigi için hasta yönlendiriyoruz. Bunun dışında bı nedeni yok. Söylediğim gibi işi bilen SGK kapsamında doktorlara ihtiyacımız var. Bildiğiniz doktorları yazın buraya
En Üst
Emka
23.01.2019 saat: 19:44

Kayıtlı Üye #743

Teşekkür etti 90 zaman içinde 62 gönderi
Abi geçmiş olsun sen kendini topla öyle planlarız acelemiz yok bende acele etmiyorum bu konuda kitapla uğraşıyorum. Yapabileceğim bir şey varsa yazman yeter numaram sende var biliyorsun. bir doktor var @enginneer'le ben onu sadece hastanın durumuna göre yönlendiriyoruz Konya da o doktor da isminin siteler de olmasını istemiyor o yüzden koydurmadık buraya. Bunun haricinde diğer şehirler deki doktorları araştırmak lazım. O da zamanla olacak inşallah.

Sustanon alıntı ...

@emka, benim son bir kaç yıldır yaşadıklarım kendim ve hastaligim dışında gelişen ve beni derinden üzen durumlar. Maalesef benim iki ablam var ve ikiside kanser hastası biri İstanbul'da biri İzmir'de ve ikisininde durumu kritik yaklaşık 3 yıldır maddi manevi tüm varlığımı onlara adadım. Ayrıca iki yıl önce haksız yere işten çıkartıldim. İstanbul'daki ablamın eşi
ona destek olmayıp çekip gitti. Ben destek oluyorum. Bu hayatta en çok korktuğum şey ailemin başına kötü şeylerin gelmesiydi. Maalesef belki de en kötüleri geliyor ve yapacak hiç bir şey yok. Bu nedenle daha önce hipolular icin planladığım hiç bir şeyi yapamıyorum. En basitinden toplantı bile duzenleyemiyorum. Çünkü psikolojik olarak destek olabilecek seviyede degilim. Bu nedenle kusura bakmayın. Tek yapabildiğim siteden soruları yanıtlamak günlük veya haftalık olarak.

Senin de bildiğin gibi siteyi önceden ben finanse ediyordum. Son ödemeyi Ömer abi ve Tuncay yaptılar. Bunun dışında hiç finansal destek almadık. Bide senede 50 TL bile getirisi olmayan Google reklamları var. Bunları soylememin nedeni celalettin hoca veya başka bir doktordan para veya reklam almıyoruz. Benim en başından beri savundugum hipolular tedaviyi en ucuz veya bedavaya nasıl yaparlar. Bu nedenle üniversite hastanelerinde endokrin bölümlerine yonlendiriyorum veya diğer hastaların beğendiği doktorlara ( varsa iyi doktor yazın) celalettin hoca ya sadece işi bildigi için hasta yönlendiriyoruz. Bunun dışında bı nedeni yok. Söylediğim gibi işi bilen SGK kapsamında doktorlara ihtiyacımız var. Bildiğiniz doktorları yazın buraya

En Üst
Sustanon
23.01.2019 saat: 20:08
Sustanon

Kayıtlı Üye #1

Teşekkür etti 558 zaman içinde 299 gönderi
@emka, eyvallah çok sağol
En Üst
12345
24.01.2019 saat: 17:53
Kayıtlı Üye #1803

Teşekkür etti 3 zaman içinde 2 gönderi
Arkadaslar merhaba aranizda yeniyim . Ama 2 yildir tedavi goruyorum. Hormonlarim tedaviden once lh 5 ile 7 arasinda . Fsh 3 küsür . Testo 3.30 . Degerlerim hep bu sekildeydi . Hipofizde 2 mm mikroadenom cikti. 2 yildir sadece sustanon kullandim. Üreme tedavisine gecmek icin bugun doktora gittim. Doktor bana 2 mm mikroadenom dan kaynaklandigini soylemisti . Ama teshis kisminda testikuler hipofonksiyon yazior . Bende doktora testis kaynakli deilmi die sordum . Oda hayir dedi. Ama lh ve fsh hormonlari referans degerleri arasinda salgilanior dedim. Oda bana testislerin de sorun olsa 3 küsür testesteron üretemez dedi. Sorun hipofiz kisti dedi. Ama daha once gittigim doktor testis yazmis tanı kısmına .
En Üst
hacısakir
26.01.2019 saat: 11:00
Kayıtlı Üye #12

Teşekkür etti 38 zaman içinde 22 gönderi
Sitenin ilk kurulduğu günden beri buradayım. Şu bir kaç sene öncesine kadar Elim vardıkça soruları cevaplamaya çalıştım. Hipogonadizmle mücadelemde beni bu site ayakta tuttu. Bu site sayesinde mücadeleden yılmadım. Bu site sayesinde yüzlerce dertleştiğim kardeşim oldu. Her şehirde tanığım insanlar oldu. Bu siteyi kuranlardan ve bize hiç bir zaman desteğini esirgemeyen abilerimizden Allah razı olsun. Ben Rabbimden sabrımın mükafatını aldım. Eylül ayında evlendim. şu anda çocuk bekliyorum. Rabbim hepimize hayırlısını nasip etsin
En Üst
1 Üye hacısakir (-a-e-ya-ye) teşekkür etti. Teşekkür edenler: :
 turkishromeo (Tarih: 27.01.2019)
Merhaba01
27.01.2019 saat: 04:09
Kayıtlı Üye #1792

Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
Sustanon alıntı ...

Merhaba01 alıntı ...

Merhaba01 alıntı ...

hipo hipoluyum adanaya ünv okuyorum şuan hiçbir ilaç alamıyorum iğneleri yapamıyorum arkadaşlar görür korkusuyla yardımcı olabilir misiniz adanada olan veya bir önerisi olan var mı 6 ay oldu

kimse var mı ne ümitlerle buraya katıldım benim gibiler dedim yardım lütfen

Kusura bakma bu mesajı yeni gördüm. Yurtta mi kalıyorsun aile nin yanında mi? Eğer ailenin yanında kalıyor isen ailene durumu anlat eğer bilgileri varsa doktora giderek tedavini olmak için ilk adımı atabilirsiniz. Üniversite hastanesinde endokrin doktorundan randevu alabilirsiniz. Arkadaşlarin görür diye korkma görürse kan şekerim ile ilgili bir sorun var sanırım kontrol ettirmek için geldim dersin. Zamanla tedavinin ilerledikçe bu çekingenliği üzerinden aticaksin zaten şimdilik en kolay cevap şeker hastalığı, hangi iğneleri olman gerekiyor? Sustanon mu? ovitrelle ve menegon mu?

En Üst
Merhaba01
27.01.2019 saat: 04:15
Kayıtlı Üye #1792

Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
Çok teşekkür ederim. Nebido kullanıyorum 3 ayda bir olduğu için. Şimdilik bir şekilde hallettim. Bi sorum daha olacak ovitrelle ve menagonu yazdırmaya çalıştım zamanında bi türlü yazdiramadim bi yazamayız dediler sonra rapor yazdı eczacı yanlış dedi ikisi arasında defalarca gittim geldim en son pes ettim nasıl alabilirim raporsuz çok pahalı ilaçlar bunlar
En Üst
hayal
27.01.2019 saat: 07:52
Kayıtlı Üye #1802

Teşekkür etti 1 zaman içinde 1 gönderi
Merhaba ,
Kaç gündür bu siteyi takip ediyorum.Buradan yazdım , özel mesaj attım ama kimse dönüş yapmıyor Lütfen yardımcı olun arkadaşlar.
Hipo hipo hastasıyım ama yumurtalıkların boyunda da bir sıkıntı var.İşlevinde var mı belli değil.Ovitrelle kullanıyordum bu ara kullamıyorum.34 yaşındayım.İstanbul'da yaşıyorum.
Sorun şu ? Bu yaştan sonra kullandığım ilaçlar penis büyütür mü ? Hangi ilaçlar penis büyütüyor ? Son tahlil sonuçlarım şöyle :
En Üst
Sayfaya git  1 2 3 ... 264 265 266 ... 296 297 298  

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF