Forumlar
Hipogonadizm :: Forumlar :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm Konulari :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
ASKERLİK hipogonadotropik hipogonadizm ve askerlik
Sayfaya git  1 2 3 4 ... 30 31 32
Moderatörler: Sustanon, supermen, Emka, engineer
Yazar Mesaj
baler84
26.11.2012 saat: 13:38
Kayıtlı Üye #116

Teşekkür etti 62 zaman içinde 33 gönderi
hacısakir alıntı ...

geçen hafta askerlik şubeye gittim. rahatsızlığımı söyledim askeri hastaneye sevkimi istedim. Şube de Aile hekiminden askerlik yapmaya elverişli değildir kağıdı istedi. Bugün aile hekiminin kağıdını askerlik şubeye götürdüm. İzmir Askeri Hastane ye sevk edildim. Bakalım yarım askeri hastaneye gideceğim. Sonuçları anlatırım

Ben üniversite bitince 1 yıl çalışıp askerlik muayenesine gittim, (2006- bu arada hastalığımı öğreneli 1yıl olmuştu pregnyl 1500 kulanıyordum 3 defa haftada) muayenede pregnyl kullandığımı söyledim. gatada sağolsunlar git orda kan ver git burda mua ol film çektir kobay gibi git gel yaptırdılar. sonra da gecikmiş puberte tanısı koymuşlar. komando olamaz yazdılar uzun dönem ( yedek subay olarak) yaptım askerliği. hayırlısı olsun sizin için de inşallah.
En Üst
Sustanon
26.11.2012 saat: 20:48
Sustanon

Kayıtlı Üye #1

Teşekkür etti 562 zaman içinde 302 gönderi
Arkadaşlar doğumdan gelen hastalıklarda askerlik olmaz. TSK nin bu konuda genelgesi bulunmakta. Siz hormon seviyeleriniz normal giderseniz alıyorlar. Ben kafam attığı için gitmek istediğimi hormon seviyemi yükseltip öyle muayeneye geleceği söylediğim tabip astsubay beni askere almayacaklarını bunun olamayacağını söyledi. Yani gitmek istemiyorsanız nasıl gitmezsinizi, gitmek istiyorsanız nasıl gidebileceğinizi yazdım. Hormon seviyesi istenilen aralıkta değilken sizi askere alacak doktor askeri kuralları çiğner. Hadi askere gönderdi sizi diyelim (bunun olmasına çok zor. Hiç bir subay başını bela almak istemez.) revire gidip spor yapamadığınızı söyleyin orada tekrar muayene olun. Sizi askeri hastaneye yatırırp hormon tedavisine başlarlar. 3 hava değişiminde raporu alırsınız.

Bu arada gittiğim şubenin komutanını tanıyan biri sayesinde komutanla görüşüp beni askere alın konuşması bile yapmıştım. Hiç gata ya gitmemiş gibi beni direk sevk etmelerini istedim. Yapamam dedi.

[ Düzenlendi 26.11.2012 saat: 20:51 ]
En Üst
muhammedhamzaaa
27.11.2012 saat: 21:52
Kayıtlı Üye #9

Teşekkür etti 22 zaman içinde 20 gönderi
Giderken hastalığımı biliyordum, adam akıllı bir doktor muayene etseydi durumun farkına varırdı. Tedavi de olmadığım için testlerde de durum net görünürdü. Ancak ciddi bir sıkıntı yaşamadan gittim ve geldim. Zorlasam, fazlasıyla kilolu idim ordan bile gitmeme şansım olabilirdi.

Gitmek istiyorsanız tedavi sürecini kimseyle paylaşmadan şansınızı zorlayabilirsiniz.
En Üst
hacısakir
30.11.2012 saat: 14:59
Kayıtlı Üye #12

Teşekkür etti 38 zaman içinde 22 gönderi
salı günü İzmir askeri hastaneye gittim. endokrin polikliniği olmadığı için iç hastalıklar benimle ilgilendi. kan tahlili ve kemik yaşı el bilek grafiği istendi. kan değerlerin normal çıktı. hatta total testesteron normal değerlerinin biraz üzerinde bile çıktı. kemik yaşım 17 imiş. Orijinal de 23 yaşındayım. bu gün sonuçlarla birlikte tekrar iç hastalıklar polikliniğe gittim doktor rapor yazdı. sana 1 sene erteleme vereceğiz dedi. peki komutanın sene ye ne olacak dedim. bakalım belki Gata ya sevk ederiz dedi. bu gün sağlık kurulu vardı benim evraklar kurula yetişemedi. pazartesi günü sağlık kuruluna girip ertelemen kesinleşecek
En Üst
memet
30.11.2012 saat: 17:52
Kayıtlı Üye #15

Teşekkür etti 84 zaman içinde 31 gönderi
hacısakir alıntı ...

salı günü İzmir askeri hastaneye gittim. endokrin polikliniği olmadığı için iç hastalıklar benimle ilgilendi. kan tahlili ve kemik yaşı el bilek grafiği istendi. kan değerlerin normal çıktı. hatta total testesteron normal değerlerinin biraz üzerinde bile çıktı. kemik yaşım 17 imiş. Orijinal de 23 yaşındayım. bu gün sonuçlarla birlikte tekrar iç hastalıklar polikliniğe gittim doktor rapor yazdı. sana 1 sene erteleme vereceğiz dedi. peki komutanın sene ye ne olacak dedim. bakalım belki Gata ya sevk ederiz dedi. bu gün sağlık kurulu vardı benim evraklar kurula yetişemedi. pazartesi günü sağlık kuruluna girip ertelemen kesinleşecek

kotulemek için demiyorum ama bazı kurumlar sanki oraya gidicek insanları mağdur etmek oyalamak sonuç vermemek için çabalıyolar bu çok saçma neden erteleme var ki
sonuçta sağlıkşlı bir birey olabilmek için omur boyu kullanılacak bir ilaç var ortada raporuyla birlikte kullanılmadığı zaman ki sorunlar da biliniyor neden yapılıyor ki bu erteleme
En Üst
musti10
01.12.2012 saat: 12:00
Kayıtlı Üye #24

Teşekkür etti 5 zaman içinde 5 gönderi
Ben de yılbaşından sonra diplomayı alıcam. Şimdilik askerlik dşünmüyorum ama kesin olarak askre almıyacaklarını bilsem hemen muayeneye giderim.

Lh, fsh, testesteron bende de 0 ayrıca doğuştan inmemiş testis var. Çocukken operasyonla indirildi. Bu şartlarda gitmeme gerekiyor sanırım. Askerlik olmadan iş bulmak da zor; en kısa sürede sonuca ulaşmam lazım. Muaf mı olacam yapıcam mı belirsiz. Şimdiden ne yapacağımı düşünmeye başladım...
En Üst
muhammedhamzaaa
01.12.2012 saat: 16:05
Kayıtlı Üye #9

Teşekkür etti 22 zaman içinde 20 gönderi
musti10 yerinde olsam ilk olarak kararımı veririm. Gitmek istiyorsan, zorlukları göze alarak tabi, muayenede birşey söylemeden şansını deneyebilirsin. Biz giderken öyle ayrıntılı bir muayeneye tabi tutulmadık, gidip geldim.

Gitmek istemiyorsan da diplomayı aldığın gibi muayeneye gitmeni tavsiye ederim. Çünkü 3 yıllık bir süreç ile karşılaşan arkadaşlarımız var.

Allah kolaylık versin...

[ Düzenlendi 01.12.2012 saat: 16:06 ]
En Üst
Sustanon
01.12.2012 saat: 22:07
Sustanon

Kayıtlı Üye #1

Teşekkür etti 562 zaman içinde 302 gönderi
En az 3 yıl erteleme alırsınız. Ben neden erteleme verdiklerini biliyorum. Bizim hastalığımız doğuştan gelen bir rahatsızlık olmasına karşın 3 yıllık bir tedavi le düzelip düzelmeyeceğine bakıyorlar. daha once soylediğim gibi gitmek isteyen hastayım demezse gider. gitmek istemeyen muayeneye yakın ilacı keser.

Erteleme çok normal 3-5 yıl daha devam edecek bu süreç. 5.yıl sonunda karar vermek zorunda.

[ Düzenlendi 01.12.2012 saat: 22:08 ]
En Üst
hacısakir
04.12.2012 saat: 07:20
Kayıtlı Üye #12

Teşekkür etti 38 zaman içinde 22 gönderi
pazartesi günü sağlık kuruluna girdim. 7-8 kadar doktor toplanmış. bana hiç bir şey sormadılar. doktorun biri sadece karar yazdırdı. hipogonadotropik hipogonadizm teşhisi konulan kişiye 41 maddenin C bendine göre karar verirmiştir. seneye tekrar gelecen diye beni gönderdiler
En Üst
Bfr-prgnyl
08.02.2013 saat: 21:56
Kayıtlı Üye #246

Teşekkür etti 1 zaman içinde 1 gönderi
Peki askerlıge gıtmeyınce curuk raporu mu alıyoruz karsımıza curuk dıye cıkmasın ılerde
En Üst
Sayfaya git  1 2 3 4 ... 30 31 32  

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF