Forumlar
Hipogonadizm :: Forumlar :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm Konulari :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
testosteron ve kalp (Bu başlık altında paylaşılan bilgileri doktorunuza danışmadan uygulamayınız)
Sayfaya git  1 2 3 4 5 6 7
Moderatörler: Sustanon, supermen, Emka, engineer
Yazar Mesaj
greenrain
27.01.2013 saat: 21:03
greenrain
Kayıtlı Üye #204

Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
öncelikle site çok faydalı ve büyük bir boşluğu dolduruyor. günümüzde aslında teşhis konulmasa da genelde testosteron seviyeleri ciddi düşüşte.şehir yaşantısı içerisinde kimi ölçseniz testosteornu alt sınırlarda çıkıyor.

ben aslında en önemli madde olan testosteorn yerine koyma tedavisinin kalp damar sistemi üzerine etkilerini irdelemek istedim.çoğu yayında hep zararlı oalrak gösterilmesine rağmen güncel yayınlarda tam tersi olduğu ortaya çıkmakta fakat hala tam bir netlik kazanmamaktadır. ben bildiğim kadarıyla son yayınlanan makalelerde testosteorn yerine koyma tedavsinin bir çok şekilde kalp dmar sistemini koruduğunu görüyorum. damarları genişletmesi, kalbi güçlendirmesi, kan yağlarını ve vücud yağ oranını düşürmesi,damar elastikiyetini arttırması gibi .vs .vs. tabi birde kötü tarafından bakanlar var. damar tepkisini azalttığı,kalp kasında büyüme,kalp kasında yara ve enfeksiyon, kalp içi duvarlarında büyüme, damar tıkanıklığı, yüksek kan lpitleri ve hemogramda HCT yüksekliği gibi iddilar var. bunlar birbirinin zıttı. siz bu konuda ne düşünüyorsunuz.

[ Düzenlendi 29.01.2013 saat: 22:24 ]
En Üst
supermen
27.01.2013 saat: 21:19

Kayıtlı Üye #5

Teşekkür etti 135 zaman içinde 106 gönderi
Hocam keşke bu yazıyı diğer başlıklar altında yazsanız ilaçlar etkileri mesela....Her siteye yeni katılan arkadaş bir konu açarak başlıyor işe...Benim için sakıncası yok fakat diğer arkadaşların ortak görüşü bu durumun karmaşa yarattığı....

Bir kendinizi tanıtın ne tedavi görüyorsunuz nerede doktorunuz kullandığınız ilaçlar v.s. .....

Birde şunu merak ettim bizim hasta olarak birkaç tedavi prosedürümüz var siteyi incelediyseniz...Eğerki birisi sizin lipitleriniz bozulur dese bu tedaviyi olmayacakmısınız? Yani bizim dolayısı ile sizin çok fazlaseçme şansı yok bu durumda burdaki insanlar var olan bir kaç ilacı bulmanın sıkıntısında forumda çok fazla bunları tartışmanın faydası olurmu bilmiyorum...
Bu konuya diğer başlıklar altında devam etsek ben bu konuyu kilitlesem sizin için bir sıkıntı olurmu?
En Üst
greenrain
27.01.2013 saat: 22:07
greenrain
Kayıtlı Üye #204

üstadım siteye genel oalrak baktım bu konu başlığı aslında bu tedavi sürecinde en önemli noktalardan biridir.son karar sizin olmak ile beraber ben derimki bu konu bu şekilde kalsın ki diğer konular altında yok olmasın. tabi ki bu benim düşüncem.dediğim gibi karar sizindir.

kendimle ilgili biraz bilgi vereyim. 31 yaşındayım. aslında normal değerler içerisinde fakat hep alt sınırlarda testosteornum vardı.buna karşılık LH FSH normal aralıktaydı. tıp ile çok yakından ilgilendiğim için neyin ne olduğunu iyi bilmekteydim ve sonuç itibari ile gerekli tetkikleri kendim takip ettim ve sonuç oalrak hipofiz adenomum olduğunu öğrendim. herhangi bir hormon üretmiyor ve LH ta normal gözüküyor. fakat testosteorn hep alt sınırlardaydı.örnek vereyim . total testosteron 245 - 1600 normal aralık ve benim ki 370 civarı idi.bakıldığında alt sınırdan yüksek görünüyor fakat sonuçta yaş oalrak düşük. gerçi sonradan çevremdeki insanların testosteornlarını ölçtürdüm ve gördüm ki toplumun genelinde testosteron düşük seviyelerde. yani kendim için hipogonadizm hastasıyım diyemem. ama yaşam kalitemi arttırmak, sürekli yorgunluk, depresif ruh hali,libido kaybı gibi sorunlardan kurtulmak için testosteorn kullanmaya başladım. 7 haftalık 250mg testeron enantat uygulamasından çok başarılı sonuç aldım ve genel oalrak sorunlar giderildi. daha sonra PCT yaparak normal hormon üretimimi kısa sürede geri getirdim. aradan 1 sene kadar geçtikten sonra yaklaşık 1 hafta önce tekrar testosteorn enantat uygulamasına başladım. geçen sefer antiaromataz ilaçlarıda östrojeni dengelemek için almıştım ve sonuç oalrak karaciğer enzimlerim ve kan lipitlerim olumsuz etkilenmişti. şimdi enjeksiyon aralığını uzatıp , antiaromataz kullanımını kısmayı planlıyorum. sonuçlarını takip edeceğim. 20 günde bir defa testosteorn enantat uygulayacağım.250mg. özetle bu. ama dediğim gibi kalp olayı gerçekten önemli.böylece kalmasını isterim ki elimde gerçekten çok fazla bilimsel veri var ve bunları bu konu altında paylaşacağım.
En Üst
supermen
27.01.2013 saat: 22:33

Kayıtlı Üye #5

Sen bilirsin kardeş söylediğim gibi benim için sakıncası yok...Ben site ile ilgili işlere müdahale eden olduğum için bazen biraz yanlış anlaşılıyorum...

Gelelim konunun içeriğine lh normal ise testo da normal olmalı...Kullandığınız hazır testosteron (sustanon) var olan sisteminizide bozabilir ve lh fsh hormonlarınızı baskılayabilir...Bu yaptığınız işleri umarım doktor kontrolünde yapıyorsunuzdur...pct nin konuyla alakasını anlayamadım....ilaç aralığını uzatmaktan bahsetmişsin ama 20 günde bir kullanacağım diyorsun....Bu ilaçlar ciddi ilaçlardır bu işleri çok iyibilen tıp sektöründe çalışan fakat hormonal sistemi tamamen arap saçı olmuş arkadaşlarımız var uyarıyım...

Bilimsel verilerini makale veya dosya yükle kısmından gönder siteye ekleyelim....
En Üst
greenrain
28.01.2013 saat: 08:26
greenrain
Kayıtlı Üye #204

lh normal ama testo normal değil.aslında bendeki verilere göre toplumun geneline yayılmış cidi bir testosteron düşüşü mevcut. kendi imkanlarım ile değişik yaş,kilo,kişisel özelliklerde insanların testosteronlarını ölçtürdüm ve sonuç olarak nerdeyse tamamına yakını referans aralıkların alt sınırına yakın değerlerde çıktı. bekar erkeklerde biraz daha fazla olduğu görüldü. tekrar ediyorum referans aralıklar devlet hastanesi 245 - 1600 . bendeki veriler ise genelde 250 - 400 arası geziniyor. gördüğünüz gibi alt sınırlara yakın. aslında olması gereken sınırlar 600 civarıdır. bu sınırlarda daha sağlıklı ve dinç hissetirir. referans aralıklarda olmasından ziyade yaşam kalitesine bakmak alzım. amerika da 600 değerinin altı olumsuz kabul ediliyor ve anti ageing merkezlerinde yerine koyuluyor. alt sınırlardaki testosteornu daha yukarı çekince herşey çok daha güzel olmaya başlıyor. yalnız ben bu çok basit birşey demiyorum. zaten ömür boyu kullanmaya karar verirseniz çok farklı yöntemler uygulamanız gerekecektir. ben şimdilik sadece kullanımın ne gibi etkileri olduğunu hem araştırıyor hemde bizzat üzerimde uygulayarak anlamaya çalışıyorum. sustanondan bahsetmişsiniz ama sustanonda 4 farklı ester mevcut ve hepsinin yarılanma süreleri farklıdır. ben sadece tek ester olan tetosteorn enantat kullanıyorum. ilk denememde haftda 250mg ve 7 hafta oalrak uygulamıştım. herşey çok güzeldi. inanılmaz değişiklikler yaşatıyor gerçekten. her anlamda. özellikle psikiyatrik etkileri çok iyiydi. sonuçta herkes şehir yaşantısında stress ve dengesiz beslenme ile yıpranıyor. testosteorn düşüyor. hayat tarzını değiştirme imkanı olmayınca bunu deniyorsunuz. ama gerçekten siz müthiş bir direnç getiriyor. daha sonra haftada 500 mg denemesi yaptım fakat bu yüksek doz iyi olmadı ve ikinci haftada kestim. yüksek doz kesinlikle almayın derim. şimdi ise uzun süreli normal doz uygulaması yapmaya başladım. 20 günde bir 250mg testosteorn enantat. düzenli tetkiklerimi yaptırım tüm değerlerimi takip edeceğim. buradan da paylaşırım. ilk etapta 3 ay düşünüyorum. tabiki kendi hormon üretimimi geri döndürmek istiyorum ve dolayısıyla 3. ay keseceğim ve PCT yapmaya başlayacağım. hatta pregnyl e bile gerek duymayacağım sanırım nolvadex yeterli oalcaktır. eğer ki gerçekten tüm sağlık sıkıntılarımın tesotısteon eksikliğinden kaynaklandığını ve yerine koyarak tam sağlıklı bi yaşantıya kavuşacağıma karar verirsem o zaman sürekli uygulamaya başlayacağım. aralarda ;MCT ile testisleri ayakta tutmaya çalışacağım. diğer yazılarımda belgeleri paylaşmöaya başlayacağım. link atarak paylaşacağım.
En Üst
supermen
28.01.2013 saat: 20:24

Kayıtlı Üye #5

Ya arkadaş bu yazdıkların şakamı anlayamadım...Sustanon un içinde kaç ester olduğunu iyi biliyorum...testosteron enantat nerde satılıyor merak ettim?
En Üst
variko55
28.01.2013 saat: 21:27
Kayıtlı Üye #225

Teşekkür etti 10 zaman içinde 8 gönderi
Merhaba anlattiklariniz acayip ilgimi cekti. Ben daha test yaptirmadim ama benim sorunlarimin da sizinkilere benzer oldugunu dusunuyorum. Su testosteron enantat PCT ve MCT yi biraz aciklar misiniz ? Eger gercekten dediginiz gibiyse omur boyu ilac zorunlulugu olmama fikri harika
En Üst
greenrain
28.01.2013 saat: 21:47
greenrain
Kayıtlı Üye #204

öncelikle süpermen arkadaş a cevap vereyim ; şaka mı demişsin ama neden öyle bir söylemde bulundun anlamadım. şaka yapmak için burada değilim. fazlasıyla artmış olan bilgi birikimimi paylaşıyorum.şaka gibi gelen nedir açıklarsan cevap verebilirim? söylediklerimin hepsi bilimsel verilere dayanmaktadır. aksi takdirde hemen silebilirsiniz.

variko55 üstadım ilgini çekmesi normal. eğer ki sıkıntın varsa ilgini çekecektir. öncelikle hormon profilini görmen gerekli. aksi takdirde varsayımlar üzerine konuşuruz. bir test yaptırırsan onun üzerinde daha rahat konuşuruz. sorduğun konularla ilgili de bilgi vermeye çalışayım.
1. PCT. ( post cycle therapy) . dışarıdan testosteorn alımı sonrası vücud kendi normal üretimini tamamen durdurur. bu 7 haftalık bir süreç içinde olur. 7 haftadan sonra artık sadece dışarıdan aldığınız testosteorn vardır ve vücud kanınızda zaten olduğu için kendi hormon üretmez. siz dışardan hormon almayı kestiğinizde aynı zamanda vücudunuzda kendi üretimini durdurmuş olduğundan hiç hormon kalmaz. bu duurmda bir an önce vücudun kendi üretimini yerine geri getirmek gerekir. bunun kısa bir sürede olması gerekir. işte PCT bu tedavinin adıdır. yöntemlerini ise detaylı anlatmak gerekir buradan olmaz. ayrıca değerlendirilmelidir. hangi ilaçlar ne doxlarda kullanılır onu da ayrı bir mesajda yazarız.

2. MCT ise hormon kullanımı sırasında arada müdahelede bulunarak vücudun kendi üretimini de uyarmak yöntemidir. yani kendi üretimini durdurmasın diye arada müdahele etmek.

3. testosteron enantat ise testosteonun 2 hafta yarı ömürlü bir esteridir. testosteorn hormonu kana salınma hızına göre esterlere bağlanır. böylece istenirse çok kısa sürede istenirse de uzun zamanda yavaş yavaş kana salınan testosteron esterleri üretilmiş olur. ben şahsen 2 hafta yarı ömrü olan enantat esterini tercih ederim. testosteorn yavaş yavaş kanıma karışır.
En Üst
supermen
28.01.2013 saat: 22:10

Kayıtlı Üye #5

soruma cevap alamadım...enantat nerede satılır?
En Üst
greenrain
28.01.2013 saat: 22:13
greenrain
Kayıtlı Üye #204

eczanelerde.resmi yollar ile ithalatı yapılmamaktadır. eczanelerde bunları yurtdışından gelen ilaç satıcıları vasıtasıyla temin etmektedirler. bu ilaçlar farklı ülkelerde eczanelerde resmi oalrak satılmaktadır. sadece ülkemize ithalatı yapılmamaktadır. bir çok marka mevcuttur. galenika,aplha-pharma gibi dünya çapında kalitesi kabul gören firmalar var.
En Üst
Sayfaya git  1 2 3 4 5 6 7  

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF