Forumlar
Hipogonadizm :: Forumlar :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm Konulari :: Hasta Hikayeleri

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
sadece tavsiye
Moderatörler: Sustanon, supermen, Emka, engineer
Yazar Mesaj
hayalet
26.10.2019 saat: 01:11
Kayıtlı Üye #1888

Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
cok uzatmayacagim tavsiyelerde bulunacagim.

12 yasimda kaza, 19 yasimda testis kanseri sonucu testislerden biri alindi.
o zamanlar (80'ler) bu kadar cok ilac yoktu. belki de biz bilmiyorduk. sizlerde olan (sac-sakal sorunu, penis kucuklugu veya ses inceligi vs) bende yoktu. sadece kisirlik mevcuttu. tedavi olmadim. ilac kullanmadim. taa ki 24 yasima kadar. 8 ay askerlik boyunca (91'de) pregnil ile sustanon kullandim. is geregi yurt disinda cok yasadim. almanya, ingiltere, fransa, rusya, norvec... turkiye'deki ilaclardan farkli ilaclar kullandim ara ara. su an 50 yasindayim. tek sikintim kemik erimesi. o yuzden coluk cocuk sakal biyik bunlara degil, kendi sagliginiza onem verin. inanin bana benim yasima geldiginizde cok daha iyi anlayacaksiniz.

zaten hastalik sahibiyiz. genler temiz degil. cocuk diye tutturmayin. zar zor yaptiginiz cocugunuza da gecmesin. bu hastalik olmasa da diger hastaliklar cocugunuza gecebilir. cok istiyorsaniz cocuk edinin esirgeme yurtlarindan... bu hastalik sadece penise kila tuye bakmiyor. disinizden tutun da, dis etinize, kaslariniza, kilonuza, midenize, karacigerinize vs etkiliyor. o yuzden kalici tedavilere bakin. karbonhiratli (seker, tahil, bakliyat vs) yiyeceklerden uzak durun. sigara ve alkol kesinlikle kullanmayin. kullaniyorsaniz hemen birakin. agirlikli olarak protein, kalsiyum, beslenin. inanin bana kemikleriniz olmadan penisi dahi kaldiramazsiniz. sakala biyiga tukurursunuz.

3 defa evlendim. 2si rahmetli oldu, birinden ben bosandim. oyle aman aman cinsel sorunum olmadi. ama tam da olamadim. bunu inkar edemem. yas aldiginizda butun sorunlar bas gosteriyor. dislerden basliyorsunuz. dis implantlari bile agzinizdan dokuluyor. ufacik bir carpma sonucu kemikler ciitir citir kiriliyor. kaynamasi zaman aliyor vs.

nasil bir tedavi derseniz de; testosu eksik etmeyin. bu hormon cok onemli.

bana kizmayin. bir agabeyiniz olarak aci gercekleri yaziyorum.
En Üst
oscar
05.11.2019 saat: 17:22
Kayıtlı Üye #1633

Teşekkür etti 11 zaman içinde 11 gönderi
U hastalığa ek şeker hastasıyım sağlık çok önemli
En Üst

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF