Forumlar
Hipogonadizm :: Forumlar :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm Konulari :: Hasta Hikayeleri

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
Bu da benim hikayem
Moderatörler: Sustanon, supermen, Emka, engineer
Yazar Mesaj
Cekyat
13.06.2019 saat: 22:42
Kayıtlı Üye #1791

Teşekkür etti 1 zaman içinde 1 gönderi
Selamunaleykum,

Sene 2002 yada 2003 dü sanırım. Yaşıtlarımdan farklı olarak köselik, ses tonu ve cinsel organımın gelişmemesi fazlasıyla canımı sıkıyordu. Sertleşme olmasına rağmen bir türlü boşalamıyor ve bu bende her geçen gün depresyona itiyordu. Annem tavır ve davranışlarımdan anlamış olmalı ki incitmeden durumu anlamaya çalışıyordu birgün cesaretimi toplayıp anlattım durumu kendisine. Babam annem ve ben oturduk ve durum hakkında ne yapabiliriz konuştuk.Allah razı olsun çok destek oldular.

Önce cerrahpaşa'ya gittik uzun yıllar geçtiği için doktoru hatırlamıyorum ama muayene eden doktor işlevini görür lakin çocuğu olmaz diyince o yaşta dünya başıma yıkılmıştı.Kendimi o an ki kadar dibe vurmuş hatırlamıyorum. Daha sonra Çapa'da ateş hoca ile tanıştım. Yapılan tetkiklerden sonra bana dedi ki ; beyinde arpa tanesi kadar bir bez var , bu testeron salgılıyor fakat senin bu bezin doğuştan çalışmıyor bu sebeple dışarıdan takviye yapacağız dedi. Sustanon tedavisi verdi bunun üzerine boşalma, sakal (kısmen) ve ses tonum normale dönmeye başladı.Lakin bu ilacı ölene kadar kullanacağımı daha sonra çocuk sahibi olmak istediğimde yeniden tedavi olacağımı iletmişti. Sonra birkaç doktora daha gittim. Maalesef ki Türkiye'deki her doktorun hastalarını hastadan çok müşteri yada diğer tabirle sağılmaya hazır inek gördükleri için tüm ümitlerimi ve inanıncımı kaybettim. Kendimi boşa kürek çekiyor gibi hissetmeye başlamıştım.

Bir ara sustanon bulamaz oldum lakin daha sonra bir şekilde ulaştım.Halende kullanıyorum aksi halde boşalma sorunu yaşıyorum. 1 sene önce evlendim ve eşim şuanda durumu bilmiyor. boşalmama rağmen çocuk olmaması sebebiyle bir doktora gözüksekmi diyince tüylerim diken diken oldu.Ne diyeceğimi bilemedim. Bir gece yine dibe vurmuş bir vaziyette internette gezerken sizleri buldum yalnız olmadığımı görmek mutlu etti. deli gibi forumları okumaya başladım. Okudukça umutlandım, heyecanladım. Bu forum altında bizleri toplayan, emek sarfeden herkesden Allah razı olsun.

Bu işin tedavi kısmı kadar maddiyat kısmıda önemli zira şuanda yüksek meblağları verebilecek bir gücüm yok, size danışmak istediğim konulardan biri de bu işin maddiyat boyutu, en azından ayağımı yorganıma göre uzatmak ona göre bütçemi toparlamak istiyorum. Forumda okuduğum ve çoğunluğun tecrübesine istinaden Celalettin hocaya gitmek istiyorum. Esenlerde Ensar hastanesidne görev yapıyormuş. Konu hakkında tecrübelerinizi, fikirlerinizi ve tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.

Saygılarımla,
En Üst
1 Üye Cekyat (-a-e-ya-ye) teşekkür etti. Teşekkür edenler: :
 byhayalet (Tarih: 02.01.2020)
tesla
14.06.2019 saat: 01:25
Kayıtlı Üye #203

Teşekkür etti 66 zaman içinde 23 gönderi
ALEYKÜM SELAM kardeşim

ben su anda 36 yaşındayım. Çok şükür normal yollardan çoçuğum oldu şu anda 4 yaşında...
ben çoçuk olup olamayacağını öğrendiğimde 14 yaşında falan idim.
aldırış etmedim. o zamanlar doktorum eğer evlenir isen eşin ve sen bize gel tedavi ile olma ihtimalini değerlendirelim demişti.
eşime konuştuğumuz dönemde dedim ki bak durum bundan ibaret olması da olmaması durumu var dedim kabul etti.
cbü bir prof bozuntusuna gittim tedavi için.
hocam evleniyorum çoçuk sahibi olabilmem adına fsh lh tedavisine başlayalım mı dedim.
-gerek yok çoçuğun olmayacak dedi.
kış günü sırtım buz gibi terledi.
odasından çıktım ve dedim ki.
sen kimsin ki karar veriyorsun. sen mi biliyorsun yoksa ALLAH mı dedim.

gel zaman git zaman manisa da Dr.Sabriye Özkaya Kafesçiler'e gittim. lh fsh tedavisine başlamak istediğimi çoçuk sahibi olmak istediğimi söyledim ve hemen tedaviye başlandı.
3x pregnyl 1500 2xfostimon ve DOSTINEX 0.5 mg kullandım. 6 ay kadar sonra 2 ay bunlara ek keçiboynuzu kürü yaptım.
ALLAH C.C izni ve ol demesi ile oğlumuzu bize bağışladı.

lütfen ümit var olunuz. evet penis boyu kısa olabilir erken boşalma olabilir. milyonlarca spermi olan kişide bile olmuyor.

Ama o ol der ve sende yürekten bağlanır isen 1 adet gider işi bitir.

"Göklerin ve yerin hâkimiyeti Allah’ındır. O dilediğini yaratır. Dilediğine kız evlat, dilediğine erkek evlat verir, yahut kızlı oğlanlı olarak her iki cinsten karma yapar. Dilediğini de kısır bırakır. O her şeyi mükemmel bilir, dilediği her şeye kadirdir." (Şura, 42/49-50)

Önce Allah'a sonra doktorun verdiği tedaviye sıkı sıkı sarıl...

En Üst
3 Üye tesla (-a-e-ya-ye) teşekkür etti. Teşekkür edenler: :
 memet (Tarih: 17.06.2019) , Cekyat (Tarih: 18.06.2019) , byhayalet (Tarih: 02.01.2020)
tesla
14.06.2019 saat: 01:31
Kayıtlı Üye #203

Teşekkür etti 66 zaman içinde 23 gönderi
eşiniz bir doktora gitsek mi demiş ne kadar güzel...
tabi ki gidin...
güzel kardeşim bu iş ALLAH ın bileceği iş...
şimdi eşiniz ile birlikte bir yola çıkmışsınız..
el ele tutuşmuşsunuz...
aranızda gizli saklı utanılcak bir durum yok...
şimdi ilk iş eşinize bu durumu usunlunce anlatın...
tutun elinden gidin doktora..
En Üst
1 Üye tesla (-a-e-ya-ye) teşekkür etti. Teşekkür edenler: :
 Cekyat (Tarih: 18.06.2019)

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF