Forumlar
Hipogonadizm :: Forumlar :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm Konulari :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
Eastriol (E2) Yüksekliği
Moderatörler: Sustanon, supermen, Emka, engineer
Yazar Mesaj
adectr
02.08.2018 saat: 19:09
Kayıtlı Üye #1611

Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
Sevgili dostlar;

Epeydir libido sorunu yaşıyordum, (yaş 44) geçmiş yıllarda kullandığım iki üç adet sustanon galiba hormon değerlerimi bozmuş. 3'er ay arayla yaptığım son 6 testin hepsinde serbest testesteron düşük, LH ve FSH ise sınıra yakın (düşük) çıktı.

Bugün son yaptığım testte LH, FSH yine düşük, Eastriol (E2) ise 45.2 çıktı. (Normal aralık; 9,2-39,8)

Bu konuda değerli yorumlarını ve yardımlarınız bekliyorum, zira doktorlar psikolik vs . deyip işin içinden çıkmaya çalışıyor gibi. Hekim desteği tabi ki önemli lakin sizlerinde fikirleri durumumu anlamama yardımcı olacaktır.

Saygı ve selamlarımla..
En Üst
wstmrl
16.08.2019 saat: 12:55
Kayıtlı Üye #1868

Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
Saç dökülmesi için anti androjen ilaçlar kullandım 1 yılı aşkın süredir yan etkilerinden dolayı doktora gittiğimde sadece total testosterona baktı referans değerine göre çok normaldi ama cinsel isteksizlik hat safadaydı psikolojik diyip gönderdi yaşım 25. Vücut kıllarımı kestiğimde önceye göre çok yavaş çıkıyor hatta çıkmıyor nerdeyse 3 belki 5 ayda anca kıllanıyorum. Serbest testosteronumun düşük oldugunu tahmin ediyorum inşallah bir tedavisi vardır öneri verecek arkadaşlar lütfen yorumlarınızı eksik etmeyin.
En Üst

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF