Forumlar
Hipogonadizm :: Forumlar :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm Konulari :: Erkeklerde Hipogonadotropik Hipogonadizm

<< Önceki konu | Sonraki konu >>
Artık anlayamıyorum, ses inceliği ve sakal sorunu
Moderatörler: Sustanon, supermen, Emka, engineer
Yazar Mesaj
carmans
13.10.2016 saat: 03:15
Kayıtlı Üye #1356

Teşekkür etti 0 zaman içinde 0 gönderi
Herkese selamlarımı iletiyorum, tedavi sürecinde olan ve her ne hastalıkla olursa olsun uğraşanlara ve çare arayanlara Cenab I Rabbimizden bir an önce şifa vermesini temenni ediyorum.

Ortalama olarak dolu dolu 18 yaşındayım hatta 19 yaşından gün alıyorum. Ancak uzun yıllardan bu yana kendimde şüphelendiğim bir takım sorunlar mevcut maalesef doktora yakın zamanda gitmeyi düşünüyorum ancak gitmeden önce de olsa bilgi almak istiyorum.

Bu yaşıma geldim sesim yüksek çıkıyor ancak bir nebze ince daha doğrusu telefonda karşı taraf genellikle hanımefendi diye hitap ediyor yüksek sesle bağırarak ve genzimden konuşmaz isem, ve suratımda en ufak bir sakal dahi yok, çene altında çok az kıllanma var ama görünmüyor bile 2-3 bıyıklarım fazlası ile çıkıyor tabii erkek bıyığı gibi değil yani yeterince. Ailemizde sakalsız insan yok, buda beni bu hastalık hakkında şüpheye düşürüyor, çok şükür sperm ve istek konusunda hiç sorunum yok (hatta ardı ardına günde 12 defa bile yapmışlığım vardır bir zamanlar) şu sıralar günde 3 defaya yakın boşalmama rağmen fazlası ile sperm çıkışı sağlanıyor yani cinsel olarakta herhangi bir sorunum yok testislerin ve penisin boyutu normal (15-16 cm civarı). Ancak bu 2 neden bu hastalığın bir belirtisi olabilir mi yoksa farklı nedenleri mi aramalıyım?

Bilgisi olan arkadaşlar yazabilirse gerçekten çok sevinirim.
En Üst
durgunsuboran
13.10.2016 saat: 12:30
Kayıtlı Üye #68

Teşekkür etti 8 zaman içinde 7 gönderi
mrh, yukarıda anlatılarına göre spermiyogram yapmışsın ve sonuç ta normal in üstündeyse bence korkulacak bir şey yok gibi. sakal ve ses olayı kişiden kişiye değişiklik gösterir , en doğrusu sen endokrin bölümünden tahlillerini yap .böylelikle sağlıklı bilgiler edinirsin.
En Üst
engineer
13.10.2016 saat: 17:19
-eposta-

Kayıtlı Üye #1179

Teşekkür etti 137 zaman içinde 95 gönderi
Günde 12 kez mastürbasyon yapıyor olabilirsin. Gayet doğal. Ancak spermogram yaptırdın mı? Spermogram yaptırmayı ihmal etme. 3 günlük cinsel perhiz lazım.
En Üst
carmans
14.10.2016 saat: 00:52
Kayıtlı Üye #1356

durgunsuboran alıntı ...

mrh, yukarıda anlatılarına göre spermiyogram yapmışsın ve sonuç ta normal in üstündeyse bence korkulacak bir şey yok gibi. sakal ve ses olayı kişiden kişiye değişiklik gösterir , en doğrusu sen endokrin bölümünden tahlillerini yap .böylelikle sağlıklı bilgiler edinirsin.

Maalesef yaptırmadım öncelikle size sormak istedim hocam.
En Üst
carmans
14.10.2016 saat: 00:54
Kayıtlı Üye #1356

engineer alıntı ...

Günde 12 kez mastürbasyon yapıyor olabilirsin. Gayet doğal. Ancak spermogram yaptırdın mı? Spermogram yaptırmayı ihmal etme. 3 günlük cinsel perhiz lazım.

Şubat ayında yaptırmayı düşünüyorum hocam, yani onunla alakalıysa bir tedavisi var mı? Forumda okuduklarım kadarıyla bazı arkadaşlar eksikse çıkmaz falan yazmış acaba spermogram sonuçları eksik çıksa 1 yıl içerisinde tedavi olsam çıkma ihtimali yok mudur?
En Üst
durgunsuboran
14.10.2016 saat: 06:58
Kayıtlı Üye #68

Teşekkür etti 8 zaman içinde 7 gönderi
CARMANS, hasta oldugunu düşünüyorsan bence şubatı bekleyip endişeye kapılmana gerek yok, bulunduğun ilde ki hastanenin endokrinoloji bölümüne git ve endişelerini anlat onlarda hormon değerlerini yani TESTESTERON,FSH,LH,EASTRİOL gibi değerlerine bakıp teşhisi koyarlar bide spermiyogram yaptırır sın ki sonuç aynı gün bile çıkıyor. böylelikle kafandaki bu dert ten kurtulursun, bizler sadece sana yol gösteririz ,tavsiye de buluna biliriz. şuan anlattıklarından anladığım erkeksi fonksiyonların gayet iyi çok korkulacak birşey olabileceğini sanmıyorum ,rehavete kapılma doktora bir an önce git endişelerinden kurtul derim sana
En Üst
engineer
14.10.2016 saat: 08:07
-eposta-

Kayıtlı Üye #1179

Teşekkür etti 137 zaman içinde 95 gönderi
Spermogramı kaliteli laboratuarlarda yaptırmanı öneririm. Çoğu laboratuar sadece olgun sperm hücrelerini görüntüleyebilme kapasitesine sahip. Esas değerlendirme germ hücrelerinin de analiz edilmesi ile olur. Spermogram sonucu herşeyden etkilenir. Azospermi (Sperm yokluğu) durumunda ilk başta endişelenmene gerek yok. Spermogramın en az 3 defa yaptırılması gerekir. Ayrıca FSH, LH, Testosteron, Estradiol, Prolaktin, TSH, ST4, ST5, Tiroid, Parathormon, SHBG (Seks hormonu bağlayıcı globin), Serbest Testosteron, Total Testosteron, B12 ve Demir değerlerini ölçtürmeyi ihmal etme.
En Üst
1 Üye engineer (-a-e-ya-ye) teşekkür etti. Teşekkür edenler: :
 durgunsuboran (Tarih: 15.10.2016)

Hızlı Geçiş:     En Üst

Bu konuyu uzaktan oku: rss 0.92 Bu konuyu uzaktan oku: rss 2.0 Bu konuyu uzaktan oku: RDF